Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell kiejteni ezt a...

Hogy kell kiejteni ezt a szót:, , can'' és, , can't''? Az angol tanárom mindig másképpen ejti (kán, ken, kön és kent, kánt) Valahogy nem tudom eldönteni! És ezt tényleg úgy kell kiejteni h nothing=náfing?

Figyelt kérdés
Úgy volt találkozom a volt angol tanárommal és megkérdezem, de nem jött össze. Ezért szeretném ha valaki elmagyarázná nekem. :)

2012. máj. 7. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

can=ken

can't=kant

nothing=nátting vagy nászing, de náfing semmiképpen sem

2012. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
a can't ejthető "kent"-nek is, ha amerikai kiejtést használsz, viszont ekkor illik a többi szónál is azt használni.
2012. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

kán,kánt,ken,kent

attól függ

pl:

I can't forget. - itt kánt

Can I help you? - itt ken

2012. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

a 'th' néha kicsit f-nek hangzik, de nem az

nászing inkább

2012. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 rémuralom ***** válasza:
100%

can: ha hangsúlyos (pl. "You can't swim." "I can!"), akkor talán az e a legközelebbi. Ha olyan vidéken élsz, ahol megkülönböztetik a nyílt és a zárt e-t, akkor a nyíltat (az á-hoz hasonlót) használd. Ha nem hangsúlyos, akkor az angol nyelvből minden bizonnyal számodra is ismerős hangsúlytalan ö-szerű hangot ejtsd.


can't: brit nyelvhasználatban kant (az a-t jól elnyújtva), amerikaiban kent/ként (valahogy az e és az é között kéne eltalálni).


A nothing és a többi th-s szó kiejtéséhez pedig meg kell tanulni pöszén beszélni (amiről a csúnya logopédus néni tűzzel-vassal szoktatott le az oviban). Ha a nyelved hegyét a felső metszőfogaidhoz érinted, és kiengeded a levegőt, kapsz egy hangot, amely nem is t, nem is sz, nem is f, hanem az a pösze hang, ami az angol nyelvben a th zöngétlenül ejtett változata.

2012. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Eredeti angol-amerikai kiejtéssel:


[link]


[link]

2012. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vree ***** válasza:
100%

Can't (kánt)-hoz muszáj megnézned a beszédtanár jelenetet az Ének az Esőbenből :D

http://www.youtube.com/watch?v=q3OkXi5osfU

2012. máj. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Semmikepp sem "kon" nyugodtan mondhatod hogy "kan" es "kant" de csak allitonal. Ha kerdezed akkor "ken aj..." es "kent ju..."
2012. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske! Igazából most kaptam egy új tanárt és ő olyan furán ejti a szavakat, mi nem így tanultuk. Szerintem a tanár sincs tisztában vele mit is kéne mondani! És amikor kezdtem tanulni az angolt nekünk is mondták ezt pöszén ejtett ,,th'' hangot, csak ez a tanár full f-et ejt ki. Meg ilyeneket wear=veör és their=deör meg ,,three'' ami neki megegyezik azzal hogy ,,free''.
2012. máj. 8. 18:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, a tanárod tényleg f-nek ejti a th-t?!? Úristen, ez nagyon gáz... tök égő lehet bent lenni nála órán. Melyik városban jársz iskolába?
2012. máj. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!