Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 22 éves vagyok. Van angol és...

22 éves vagyok. Van angol és német nyelvvizsgám. Nem tudom eldönteni, hogy spanyol vagy japán nyelvet kezdjek tanulni. Ti mit gondoltok? Melyiket érdemes inkább? Mennyire nehezek ezek a nyelvek?

Figyelt kérdés
Kérdés adott
2009. szept. 3. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Japán, szerintem kevesebb ember tanul japánul, így többre értékelik azt akinek van :)
2009. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A Japánt válaszd, tesóm kint volt egy évig és felsőfokúja lett!Napi 80-ezret keresett egy pult mögött, meglett a vizsgája hadd ne mondjam mi lett!:D
2009. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de mondd mi lett légyszíves! :) érdekelne. napi 80? milyen munkával?
2009. szept. 3. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem is japánt tanulj inkább. kevesen beszélik Európában, és hasznos lehet.
2009. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
55%
Pultos lány volt mellette tanult mint állat! Majd hazajött sokan irigyelték, nagyon jó kis munkát kapott Magyarországon az egyetem mellett, elvégzi nemsoká és meggy ki megint! Nagyon jól lehet keresni!Szóval kezd el a Japánt mer sokat érhet! Mert pl ő nem ösztöndíjjal volt kinnt és ezért nem tudott sok pénzt haza hozni de aki avval az több milkát hoz haza...
2009. szept. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Miert pont japan/spanyol?

Kina hihetetlen mertekben terjeszkedik, rengeteg toke van ott. Sajnos rengeteg tartomanya van, es mindenhol kicsit mashogy beszelik.

Minden esetre en is japant javaslom (a kinai utan :))

2009. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A japán egy európainak fura lehet, érdekes a nyelvi logikája, de nehéznek nem mondanám. A kiejtése is könnyű, a nyelvtana sem valami brutál nehéz. Az írást meg akit érdekli tényleg, annak nem lesz nehéz megtanulni.

A spanyol: logikájában közelebb áll az angolhoz és a némethez, és szintén elég könnyű nyelv.

Hogy melyiket tanuld? Attól függ, mi a célod vele. :-)

2009. szept. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én igaz,hogy még csak 15 éves vagyok,de azért leírom a véleményem.Mi spanyolt tanulunk,nagyon nehéz,de annál jobban szeretjük.Ajánlom mindenkinek.Szerintem nagyon szép nyelv:).A japánról sajnos nem tudok sokat.De igaz,hogy azt kevesebben tanulják.Szóval akármelyiket is választod,sok sikert:)
2010. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

2009-09-04 00:27-nek csak annyit: ha az ismerősöd csak azért tanult japánul és ment ki oda, hogy jól meggazdagodjon, az elég önző dolog. A japánok szeretnek lemondani a pénzükről az országukért, ezért is tartanak ott ahol. Ezzel a magyar ,,oda megyek, ahol több a lóvé" mentalitással nem hiszem, hogy túl népszerű lesz ott az ismerősöd már bocsánat. Ennyi erővel tanuljon meg németül és menjen ki Luxemburgba, jelenleg ott a legmagasabbak a fizetések. Sajnálom de ez a véleményem.

A kérdezőnek: a spanyol nagyon könnyű, a japán nagyon nehéz. Míg a spanyol, még ha csak nagyon kicsit is, de valamennyire hasonlít az angolra (nyelvtanban és szavakban egyaránt), addig a japán egyetlen európai nyelvhez sem hasonlít, a nyelvtana is teljesen más, mint az európai nyelveké. Azt éri meg tanulni, amelyiknek a kultúrájához jobban vonzódsz. Ezt pedig nem nekem kell eldönteni.

2011. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!