Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségi levélírásnál...

Angol érettségi levélírásnál hogy van ez?

Figyelt kérdés
Ha megadják, hogy pl 200 szavas levelet írjak, akkor az pontlevonás, ha nekem mondjuk 240 szó lesz? Köszi előre is!
2012. máj. 8. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem pontlevonás, hanem nulla pontot kapsz rá, áthúzzák és nem veszik figyelembe ha többet írsz! Ha 200 megadott szót használhatsz, akkor max 10-15 szóval írhatsz többet, utána nem olvassák tovább! Ezért kell tömöríteni a gondolataidat! Te is mész csütörtökön érettségizni? :)
2012. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ajjajj :/ Igen, megyek. De nyelvvizsgán ez volt a bajom, ott is sokkal többet írtam, ott viszont megadták a 95%ot :/

Köszönöm! Sok sikert! :)

2012. máj. 8. 08:48
 3/6 anonim válasza:
Látom nem vagyok egyedül, én is csütörtökön megyek, de én előrehozott érettségit teszek :) Nekem egyébként azt mondták, hogy +/- 10% körül engedélyezik az ilyen leveleket, szóval egy 20 szóval írhatsz többet vagy kevesebbet, de tényleg törekedj arra, hogy 200 körül legyen!
2012. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :) Én is előrehozottra megyek amúgy :)
2012. máj. 8. 21:01
 5/6 Brigi10 válasza:
Elnézést, hogy így ideírok, de én is csütörtökön megyek angol érettségire és bennem még az a kérdés merült fel, hogy amik szempontok meg vannak adva és én ugyanazzal a szerkezettel, ugyanazzal a szavakkal, csak helyesen ugyanazt leírhatom a fogalmazásba? Remélem érthetően írtam le. Várom a válaszotokat!
2012. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szempontok nagyon tömörek, de igen belefoglalható. Nekem az osztályzóvizsgámon(mivel előrehozottat teszek) volt ilyen levél és mivel követtem a pontokat részben benne voltak a pontokban leírtak. Nem vont le érte a tanár, és nem is mondta. A lényeg hogy ne legyen benne összevonás, olvasható legyen, helyesírásilag és tartalmilag jó legyen, meglegyenek a szavak (száma),tudjuk kinek írunk, milyen stílusba, jó legyen a lezárás, tagolás.
2012. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!