Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó tanácsok az angol középszin...

Jó tanácsok az angol középszintű érettségi feladataihoz?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kövesd az angoltanárod tanácsait, azok biztosan jók.
2012. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs angoltanárom.
2012. máj. 2. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:
És iskolás vagy amúgy?
2012. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, ha nincs tanárom :)
2012. máj. 3. 12:29
 5/11 anonim válasza:
46%
hát, látatlanba így nehéz. én is egyedül készültem, mondjuk szerintem annyira nem nehéz. TELC, BME, Rigóutcai vagy Cambridge-i lesz? egyébként én rengeteg feladatsort csináltam, és állandóan ellenőriztem. a levélírás és a fordítás... na, ahhoz mindenképp kérj segítséget. az a szűrő, és azt egyedül nehéz nagyon. nekem annyira nem fekszik a magolás, de az ilyen phrasel verbsöket tanulgatni kell, mert van szövegkiegészítés a TELCen és BMEn. tehát, hogy get /on/into/out, take after stb. ezeket kell vágni nagyon. sokat olvass angolul, én magákat olvastam. és sorozatokat angolul angol felirattal vagy anélkül, az jó a listeninghez.
2012. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem nyilván, hiszen sok iskolásnak nincs angoltanára, akik nem tanulnak angolul.
2012. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az okt minisztérium weblapján megvannak a régi érettségi feladatok, hasonló típusúak lesznek idén is. gyakorolj!
2012. máj. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2012. máj. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz a semmit :)
2012. máj. 4. 07:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Hallott: olvasd el a szöveget, lesz rá időd. Fülelj és ne mindig az első gondolatot írd le. Mert becsapós hogy elhangzik a szó ami a szövegben van és az is jó. Nem mindig! A szöveg többi részére figyelj folyamatosan.


Nyelvhelyesség: Itt olvasd el kétszer is akár a feladatot. Mert van amikor nem a jó megoldást kell bekarikázni hanem a rosszat! Vagy a szavak számát határozza meg! Az utolsó héten én is belefutottam egy ilyenbe.


Levél: figyelj arra hogy ne vonj össze semmit, tagold a szöveget, kövesd a megadott pontokat, tartalmilag jó legyen, követhető legyen, ne csapongj ide-oda. A lezárás olyan legyen amilyennek kell lennie: ha hivatalos akkor annak megfelelő, ha baráti akkor annak.

Írásodra figyelj oda, egy barátnőm a the szócskán csúszott el a próbán, tt-nek látszott így -1 pont..

Szerintem ennyi:)

2012. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!