Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb.1 évem van, hogy megtanulja...

Kb.1 évem van, hogy megtanuljak erős középfokon/felsőn angolul. Milyen módszert tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Most elég sok mindent értek, de nincs kivel beszélnem. A szókincsemet is bővíteni kellene, nyelvtan nagyjából megy, de van mit csiszolni rajta. Ötletek? Ti hogy tanultatok meg beszélni?
2009. júl. 24. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Célozz meg egy könyvesboltot, és próbáld meg a lehető legjobb nyelvkönyveket megvásárolni, illetve tesztkönyveket is. Beszélgetni pedig, lehet elég hülyén hangzik, de nem 1 angollal beszéltem már Skype-on keresztül, teljesen ismeretlenbe, nyelvtanulás céljából.
2009. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen nulláról kezdtem el tanulni angolul heti 1,5 órában. Simán meglett a középfokúm.

Kell egy jó tanár, akihez jársz heti 1-2x (kontrollt ad és van kivel beszélni) és nézz sok filmet angolul.

5 évad angol Stargate Atlantis volt nkem a "készülés". :)

2009. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nem írtam h így lett meg 1,5 év alatt, tehát ha tneked még van alapod is, akkor simán meglesz nem is kll erőlködnöd!
2009. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! remélem, hogy sikerülni fog.

És hol találhatok olyat, aki beszélget velem?

2009. júl. 24. 21:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én skype-on találomra rányomtam vkire elkezdtem beszélgetni vele írásba, utána meg beszélgettünk mikrofonon. De egy neked való oldalt mutatok, bizti tetszeni fog, és éppen aktuális:-)

www.sharedtalk.com

Regelsz, és olyan emberekkel cseveghetsz akik mondjuk angolok és magyarul szeretnének megtanulni, és egymást segíthetitek. Angol rengeteg van fent, nem meglepő. Lehet írásban és mikrofonon is beszélgetni. Te segítesz nekik magyarul, ők meg segítenek angolul:-) Ha esetleg regelsz, amit ajánlok mert tényleg jó oldal, és elakadsz írj nyugodtan, szívesen segítek, kell egy kis idő míg kiismeri az ember az oldalt.

2009. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
56%

menj ki külföldre dolgozni na az megadja a nyelvtudást, én 2 év alatt 4 hónapot dolgoztam kint összesen, hazajöttem vissza, stb.., és utána erős közepesen ebzséltem, angol érettségi 55%-os, ahhoz képest jó, mert utolsó éven iratkoztam át angol tagozatra :D

szal ez az én tanácsom

2009. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az oldalt, regizek a sharedtalk-ra. :)


Hát külföldre nem tudok menni, mert suliba járok. De azért kösz az ötletet.

2009. júl. 24. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még javaslom neked a poliglotclub.com-ot. Itt külföldiekkel ismerkedhetsz tanulás céljából. Levelezhettek, msn-en beszélgethettek vagy akkár skype-on.
2009. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az angol közép- és felsőfokús 1000 kérdés 1000 választ mindenképp tanuld meg szóbelire! Az adja az alapot. Nekem anélkül sosem sikerült volna.
2009. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!


És hogy érted, hogy megtanulni? Te a szavakat tanultad meg gondolom és nem a szövegeket. Ha megvan a szókincsed, akkor nem kell bemagolni az egészet mert te magad is meg tudod foglamazni.

2009. júl. 29. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!