Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet válasszak?

Milyen nyelvet válasszak?

Figyelt kérdés
Második nyelv választása előtt állok, angolból jövőre szeretném letenni a nyelvvizsgát, németet tanultam még régebben, de nagyon nem szeretem, és majd idővel úgy is fogok járni külön tanárhoz. Szóval ami lehetséges még az az orosz, vagy a francia, szerintem oroszt jobban megérné, de ez az én véleményem, ti hogy gondoljátok? Melyik nyelvel megyek többre? Előre is köszi.

2012. máj. 12. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
én a franciát választanám
2012. máj. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
Orosz tolmácsokat jól megfizetik mert nem sokan tudják azt a nyelvet
2012. máj. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Kb. egyformán hasznosak, válaszd azt, amelyik tetszik. A francia hasznosabb, de kevesebben ismerik, így kb. ugyanannyira mész mindkettővel.
2012. máj. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Van oroszos közeli ismerősöm. Állati nehéz a nyelv, de szinte teljesen kihalt az a nemzedék, aki folyékonyan beszéli. Ritka, mint a fehér holló az ilyen nyelven beszélő tolmács, vagy más szakember. Francia van még. Orosz nincs Mo-on. Jótanácsként mondom, a jövőre való tekintettel jobban megéri az orosz.
2012. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, esetleg még spanyolt is válaszhatnék, erről mi a vélemény? :)
2012. máj. 12. 10:30
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

én tanultam egy darabig spanyolt(jelenleg orosz,német,francia amit tanulok),nem nehéz,de túl sokra nem hinném,hogy mész vele.spanyolok meg dél-amerikaiak,akik beszélik(úgy tudom :D),de szerintem csak akkor éri meg,ha annyira szereted valamelyik országot,hogy oda mész :) mármint túl sokra nem nagyon lehet vele szerintem menni,meg hát jelen pillanatban egyiknek se olyan a helyzete,hogy megérje ott lakni



remélem ki lehetett bogozni a lényeget :D

2012. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Franciaország EU ország nyitott gazdasággal míg az oroszok már egy jó ideje bezárkóztak és a bejövő cégeket is megszivatták! Magyarán kevés magyar cég jár arra 1-2 nagy kivételével!

Franciákhoz könnyen mehetsz dolgozni, ugyan ez oroszoknál szinte lehetetlen a bürokráciájuk miatt.

Franciáknál nagyon jól kereshetsz, oroszoknál nagyon nem!

Nálunk sok francia cég van akiknél elhelyezkedhetsz míg orosz nem igazán!

A franciát és az oroszt is kevesen beszélik...


Vagyis gazdasági nézőpontból a francia toronymagasan jobban megéri!

A kulturális vonzódásodat meg csak te ismered(ételek, fílmek, zene, könyvek stb) és hogyha megtehetnéd akkor hova mennél többször túristaként hogy így is kihasználd.


Magyarán dönts logikusan...


ja és végiggondolhatod ugyan ezt a spanyollal, némettel, svéddel stb

2012. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát, mind a két nyelv mellett állnak jó, és rossz dolgok is. Franciaország gazdaságilag, meg sok szempontból jó, viszont nem nagyon vonz az ország, nem tudom miért. Mindig is nagy álmom volt, hogy eljussak Oroszországban, netán ott is éljek egyszer, eddig még nem sikerült. Köszi a válaszokat, még gondolkodom rajta :)
2012. máj. 12. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan ez a problémám van. Végül OROSZ mellett voksolok:

- Nyugat-Európában az ANGOL nyelv ismerete már-már általános: Ha francia, svájci vagy más országba keverednék évek múlva ahol a francia domináns nyelv, ott az angollal elboldogulhatok.

- Az ukránok és az oroszok kis százalékban beszélik a nyugati nyelveket. Az orosszal itthon is hiányterületet tudnék lefedni + ha keletre vetne a sors, akkor az orosszal előbbre lennék. Talán.


Szóval OROSZ mellé tenném a voksot.

2012. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

10:30


Spanyol labdába se rúg a francia és orosz mellett.

2012. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!