Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki volt ma (2012. 05.12. )...

Ki volt ma (2012. 05.12. ) BME angol középfokú írásbeli nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Hogy sikerült? Az olvasott szövegértésre nem emlékszik valaki arra hogy mit írt? Összehasonlíthatnánk az eredményeket.


Ha valaki volt írjon.


Köszi: Lizzie


2012. máj. 12. 19:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia Lizzie. Én ma voltam. Megpróbálhatjuk előbányászni az emlékeket:)
2012. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

szia :) Oké, akkor lássuk én az első szövegértésnél, amikor mondatokat kellett beírni: 1C 2E 3D 4F 5B.

2 feladatnál amire emlékszem: Az igaz-hamisnál: Igaz. 1 kérdés: British. 2 kérdés: 2 millio Ezekre emlékszem pontosan. Többi is nagyjából megvan. Azokat próbálom felidézni.

Levélnél: barátit írtam.

Nyelvtanon gondolkodom.


Neked?

2012. máj. 12. 19:29
 3/12 anonim válasza:
Én Englisht írtam de sztem mind2 jó. a 2 millió az 6 millió sztem, mert azt írték megháromszorozodik. A Yes or No meg sztem No volt. A C E D F B hogy mik voltak, arra már nem emlékszem, talán ha írnál egy-két kulcsót hozzájuk:D Én is barátit írtam, sztem egyszerű volt.
2012. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hú azon gondolkodnom kell. Igyekeztem ezt így megjegyezni. Most egy kicsit megijesztettél. Tényleg meg háromszorozódik. Ja asszem neked van igazad. Igen a levél szerintem is könnyű volt. Bár utólag belegondolva van 1-2 kusza mondatom benne. A fordítás sem volt annyira vészes, bár én sok időt eltöltöttem vele.

Te emlékszel még miket írtál a 2 szövegértéshez? Hátha ezek alapján nekem is beugrik valami. Köszi :)

2012. máj. 12. 19:39
 5/12 anonim válasza:
A második szövegértéshez: emlékszem a szörfös napsütéses életsítlusra, meg a karrier orientált tanulásra vagy mi a szösz volt az. Szingapúrba remélik h többen fognak beiratkozni. Usa és Anglia megy a tanulókhoz:D Bocs, de most épp nem nagyon vagyok gépnél. Azért ne ijedj meg, biztos jó lesz. Én a szóbelit csesztem el... Az neked hogy ment?
2012. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Örülök, hogy legalább írtál. Nem nagyon írnak. :( A szóbeli nem lett rossz. Bár a magnó az necces, de remélem azért meg lesz
2012. máj. 12. 21:21
 7/12 anonim válasza:
:)
2012. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Melyik teremben voltál?
2012. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok énis tegnap voltam.Elösször nyelvvizsgáztam.


Na tehát összefoglalnám:

A nyelvvtani teszt első feladata, szerintem egy vicc volt:D Középszintű érettségin oldottam ennél nehezebbeket.A két másik feladat nehezebb volt, de bőven 60% fölött lehetett szerintem maradni.Ezt úgy érzem jól sikerült.


A reading azt hittem, az megy majd a legjobban, de nagyon nehéz volt. A 10 kérdésre ilyen válaszokat irtam: (igyekszem sorba)

British (ugye, adta magát az English, de inkább ezt irtam inkább:D)

6 million (mert ugye benne volt, hogy meg triplázzák)

A két ausztrál vmibe belakavarodtam maradt a jó öreg "sun és surf" :d

Akkor, hogy mért van kevesebb foreign student UK-ba meg US-be.Azért mert oda nehezebb bejutni.(azt irtam)

Meg hogy miért tanulnak az Indiai-ak nemtomhol:Oda azt irtam, mert Indiában nincs egy hely(nem tudom mennyit ér a válasz :D)

Az igen/nem-re NO-t irtam.

Meg hogy az új elvük, az hogy nem a tanulókat küldözgetik, hanem a minden mást, levolt irva...


A sorrendekre már nem emlékszem a másik feladatnál sajnos.


A levélnél a barátit választottam.Annyira megörültem neki, hogy a másikat el sem olvastam.Szerintem nem volt nagy szám.

Utólag félek kicsit, mert azt hiszem (két??) dolgot kellett neki ajánlani?Én meg elküldtem a Balaton-ra és asszem ez volt a mondatom."You can either swim or just sun yourself, but I'm sure you will get a nice tan."

Ott ez elégnek tünt két dolognak, de hazaérve kicsit beijedtem:D


A forditás meg az első forditás amit valaha csináltam.A szöveg nem volt nehéz.Kicsit bekavart a csaj, hogy szószerint és ne szépen forditsak.Mert eddig úgy készültem, hogy ha újságcikk van azt olyanra forditom, mintha egy újságban olvastam volna magyarul.De igy próbáltam a 2 között maradni.Nem tudom milyen szigorúan javitják, de meglepődnék, ha nem lenne 60%.

2012. máj. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Vidéken írtam.

Köszi a hozzászólásokat. Eléggé elkeseredtem a szövegértés miatt. Lehet a minimum 40% sem lesz meg belőle.

2012. máj. 13. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!