Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mein Sohn hat den ganzen...

Mein Sohn hat den ganzen Nachmittag Fussball gespielt, anstatt seine Hausaufgabe zu machen. A fiam egész délután futballozott ahelyett, hogy a házi feladatát csinálta volna. Miért nem 'gemacht zu haben' ennek a mondatnak a vége?

Figyelt kérdés

Hasonlóan az alábbiakhoz:


Da ich im Reisebüro hätte Schlange stehen müssen, ging ich nach Hause, ohne die Auslandsreise angezahlt zu haben.

Mivel az utazási irodában sorba kellett volna állnom,

hazamentem anélkül, hogy a külföldi útra befizettem volna.


Du sheinst vergessen zu haben, dass wir morgen abend in Deutschland fahren und die Reisevorbereitungen noch nicht getroffen haben.

Úgy tűnik, elfelejtetted, hogy holnap este utazunk Németországba, és még nem tettük meg az előkészületeket.


Ich musste nach Hause gehen, ohne erfahren zu haben,

ob uns unser deutscher Freund vom Bahnhof abholt.

Haza kellett mennem anélkül, hogy megtudtam volna,

német barátunk értünk jön-e a pályaudvarra.



2012. máj. 13. 15:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem saját kútfőből, a megoldókulcs alapján 'anstatt seine Hausaufgabe zu machen.'
2012. máj. 13. 15:18
 2/8 anonim ***** válasza:

Egészen egyszerű a kérdés:

Ha egyidejű, akkor Infinitiv Präsens, ha előidejűség van, akkor Infinitiv Perfekt.

A te példád: Haza mentem, anélkül hogy előleget fizettem volna be (előtte, amikor még az utazási irodában voltam) a külföldi útra. (Nem egyidejű, tehát a korábbit infinitív perfekttel fejezzük ki)

"Du scheinst...." Úgy tűnik.... (mikor tűnik úgy? - hát MOST), hogy elfelejtetted.....(a múltban)

De a "fiadnak" akkor kellett volna csinálnia a házi feladatot, amikor éppen focizott. Tehát: EGYIDEJŰSÉG, és itt Infinitiv Präsenset használunk: "zu machen" és nem "gemacht zu haben"

Érted most?

Üdvözlet: Suzana Guoth

És a harmadik: Haza kellett mennem anélkül....hogy a hazamenés előtt azt a bizonyos információt beszereztem volna.

2012. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Tanárnő, ezt sejtettem, de jobbnak láttam, ha rákérdezek. A nyelvtankönyvek közül egyébként melyiket ajánlaná?
2012. máj. 13. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a fenti link nem mutat konkrét könyvcímre!
2012. máj. 13. 16:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez online. Beírod a keresett nyelvtant, és megtalálod.

Pl. amit ma kerestél: [link]

Vagy megkérdezed a Fórumon, és én is válaszolok.

2012. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Miért nem 'gemacht zu haben' ennek a mondatnak a vége?"


Mert az kb. olyasmit jelentett volna, hogy "futballozott ahelyett, hogy akkora már kész lett volna a házi feladata", ami értelmetlenség.

2012. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 13. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!