Megéri elkezdeni?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos általánosban, minimum 1 évvel le vagyunk maradva angolból. Az osztályban én vagyok belőle a legjobb. A lemaradást úgy képzeljétek, hogy most járunk az 5. igeideőnél... Szerintetek megéri elkezdni itthon egyedül tanulni az angolt? Van valami jó könyv? Jövőre gimnáziumba megyek, és tervezem a felső fokú nyelvvizsgát is... Ha odaraknak elém mondjuk egy angol viccet, vagy egy dalszöveget, azt megértem, max egy-két szót nem, de regényeket még nem próbáltam...
2012. máj. 13. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom akkor te messze a csoportod előtt vagy, ha már felsőt tervezel (mert ha nem akkor most mondj le róla, mert nagyon messze vagy: a közép is az összes igeidő ismerése után kezdődik). És, nézz meg egy felsőfokú vizsgasort, ha megy, akkor nyugodtan vágj bele.


És teljesen, de nem is nagyon tanulni kell feltétlenül, hanem használni. Olvasni regényt, vagy angol filmet nézni, de bármi más is jó, amit szeretsz csinálni. Szerintem többre mész vele, mint bármilyen tankönyvvel.


Nyelvtankönyvet is lehet olvasni, amúgy, az is jó, bár abból nem tudok ajánlani. Én wikipediat szoktam olvasni, ha valami érdekel, de az nem éppen tanuloknak találták fel, hanem azoknak akiket mélyebben is érdekel a nyelvtan (és már tudják tulajdonképpen).

2012. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!