Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyek tovább...

Szerintetek mennyek tovább vagy ne? (hosszú, lent)

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Gazdasági középiskolát írtam be. Nem vagyok magyarországi. Szerbiában élek, így hiszem, hogy nem sokan segíthettek. Nagybecskrekre járok iskolába. 8-ik osztály vége fele voltam Szabadkán a Kosztolányi gimnázium felvételire való felkészítő tanfolyam félén. Angolra szerettem volna menni, mert mindig is jól ment. Most is dícsérnek az osztályban milyen jó angol tudásom van. Na, szóval. Egy hétig tartott az a tanfolyam és rengeteg feladatot kaptunk. Totál elvesztem. Jócskán tudtam is valamit. Mivel nehéznek tűnt, nem mentem ki a felvételire. A kismaturát (ami nálunk van) elég jól letettem. Felvettek a gazdaságiba. Kicsit nehez, mert szerb nyelven tanulom és pár ismeretlen szó van, de nekem a nyelvek könnyen mennek. Gyerekkorom felét szerbül beszéltem. Arra gondoltam, hogy amikor befejezem a középiskolát megyek tovább angol egyetemre. Az a gond, hogy itt nálunk nem sok egyetem van. Pedig jó nyelvtudásom van, és szeretem is az angolt meg érdekel is. Az általános iskolában a tanárnő plusz feladatokat adott, mindig előbb voltam a többiektől, versenyre vitt. Attól is félek, hogy befejezem azt az egyetemet és munka nélküli leszek. Pedig ez a szak a gazdaságiban rögtön fölkészít, hogy vizsga után munkába állhatok.
2012. máj. 14. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia,Szerbiában nagy hiány van a nyelvtanárokból,meg a matematika fizika szakosokból főleg a magyarok között, mert az értelmessebbje elrepűlt M.o.ra.Szóval ne aggódj,csak egy kicsit furcsálom,hogy nem magyar gimibe mentél vagy akármelyik magyar szakközépsuliba,ja és ne feledd követni a nemzeti tanács által adott ösztöndíjakat amit főleg az újvidéki egyetemisták kaptak meg,de persze vannak belgrádiak is csak kevesen.
2012. máj. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Angol szakra gondolsz egy szerb/magyar egyetemen vagy angliai egetemekre, ahol valamilyen szakon tanulsz angol nyelven?


15 évesen még olyan nagyon komoly nyelvtudásod nincs, jó vagy vele az általános iskolában, mert könnyen tanulod a nyelvet, ez jó, de még nem jeleni azt, hogy kemény tanulás nélkül el fogsz végezni egy angol nyelvű szakot/vagy angol egyetemet. Tenni kell érte. Jó hogy ilyen nagy önbizalmad van, hiszel magadban és böszke vagy a tudásodra.

Milyen szinten áll most a tudásod? El tudnál beszélgetni egy angollal bármiről bármeddig?

Magyarországon az általános iskolák alap szintű tudást adnak (B1), középiskolában jobb esetben feltornázható középfokúvá (B2), a felsőfok pedig C1, ezt vagy kéttannyelvű középiskolában vagy angol szakon lehet megkapni egy egyetemen vagy több hónapos intenzív tanulással, sok-sok gyakorlással, elszántsággal is letehető.


Ha Angliába szeretnél majd menni, készülj fel arra, hogy nagyon jó érettségit (matura?) kell írnod, felsőfokú (C1) Cambridge, IELTS vagy TOEFL nyelvvizsgával kell rendelkezned és a tandíj is nagyon drága, nem beszélve a kiutazásról, szállásról, kajáról... Lehet ösztöndíjakat is nyerni, de a tandíj akkor is magas, persze ez is javában az egyetemtől és a szaktól függ. Na meg a követelmény se alacsony, tanulni kell, ha dolgozni is akarsz mellette, nagyon kemény évek lesznek. Mindenképp megéri, a ynelvtudés miatt, a lehetőségek miatt. Azután nem kell visszamenned Szerbiába, Angliában is kaphatsz jó munkát, és le is telepedhetsz ott.


Ha Magyarországra akarsz jönni tanulni pl. a Szegedi TudományEgyetemre vagy Bajára az Eötvös József Főiskola Pedagógiai karára (ezek vannak hozzád legközelebb) akkor is van tandíj, most varriálták át a dolgokat, kevesebb a támogatott hely, plána bölcsészszakon. Választhatsz hogy nemzetiségi óvónő, tanító szeretnél-e lenni (szerb nyelven is van Baján, meg asszem szegeden is) de Szegeden magasabb szinten is tanulhatod a nyelvet, középiskolai tanár is lehetsz, de mint mondtam, valószínű fizetős lesz. De szegeden is vannak szakok, amiket angol nyelven hallgathatsz, www.felvi.hu - itt több infót találsz a magyar felsőoktatásról.

Szerbiában nem tudom mi a helyzet, kell-e fizetni, mire van ott szükség.. érdeklődj utána, találd meg az álmaidat és váltsd őket valóra ;) Sok sikert!

2012. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem gondoltam olyan messzire menni. El tudnék beszélni vele. Meglehet, hogy valahol megakadnék, de nem esik nehezemre. Utánna nézek még az infóknak és a szüleimmel is el fogok beszélni erről.
2012. máj. 15. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!