Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit érdemes tanulni harmadik...

Mit érdemes tanulni harmadik nyelvnek angol és német mellé?

Figyelt kérdés
Orosz, spanyol, kínai?
2009. jún. 26. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én olaszt tanultam angol és német mellé, egyik barátnőm az oroszt (az is nagyon menő)

A kínait csak akkor kezdd el, ha nagyon eltökélt vagy, én fél évig próbálkoztam vele, de feladtam - iszonyatosan nehéz!

Sok helyen hallottam már, hogy érdemes hollandul, dánul, finnül tanulni, mert arra most nagyon nagya kereslet.

2009. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszt mindenképpen érdemes, mostanában egyre nagyobb a kereslet az oroszul tudók iránt, pénzügyi-gazdasági téren meg főleg.
2009. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Najó, de ez hosszabb távon is így lesz szerinted?
2009. jún. 26. 15:13
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen, hosszabb távon is érdemes az oroszt tanulni.

(És még hozzáteszem az egyik válaszadó válaszához: az igaz, hogy spanyolt rettentő sokan beszélnek, de az csak azért van, mert Dél-Amerikában a brazilok kivételével mindenki spanyolul beszél. Ezért pedig nem érdemes spanyolul tanulni...inkább orosz.)

2009. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én az oroszt tudom ajánlani meg a japánt. Érdemes olyan nyelvet választani, amit nem beszélnek sokan, de azért elég fajsúlyos a gazdaságban. Ha ez volna az egyetlen nyelv, amit tudsz, akkor hátrányban lennél az angolul meg mondjuk spanyolul tudókkal szemben, de ha már te is beszélsz két népszerű nyelvet, akkor előny a ritkább nyelvismeret.
2009. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

a túrókat nehéz a kínai. a nyelvtana könnyű. sőt alig van valami. kb mint a lovari. csak a kiejtésbe törik bele a nyelved meg a hangsúlyokba. a kanjikat meg... na azt meg kell tanulni.


amúgy inkább a franciát ajánlom. én is a franciát tanultam 3. nyelvnek a német meg az angol után. bár a francia elég nehéz nyelvtanilag, de kinek mi. sokban hasonlít az angolhoz. :)

2012. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!