Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kell legkésőbb lerakni...

Csendes Z. kérdése:

Mikor kell legkésőbb lerakni a nyelvvizsgát 12-ben ahhoz, hogy beszámítson a továbbtanuláshoz szükséges pontszámaimba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11-es vagyok és úgy döntöttem, hogy különtanárhoz kezdek járni,mert kéne továbbtanuláshoz a német középfokú, amit az iskolában tanultakkal nem tudnék letenni. Mikor kéne legkésőbb elmennem vizsgázni ahhoz,hogy ha sikerült, be tudjon számítani a továbbtanulási pontjaimba? köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 16. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Valamikor akörül kellene már a kezedben lennie a nyelvvizsgának, amikor az érettségid is megvan.

Ha most 11-es vagy, akkor úgy 1 éved rá, hogy nyelvvizsgázz.


De azt számold bele, hogy nyelvvizsga után kb. egy hónap, mire megtudod, hogy sikerült-e és még egy hónap, mire kiküldik a bizonyítványt.


A legoptimálisabb az lenne, ha most nyáron járnál tanárhoz, és minél előbb megpróbálnád a vizsgát (úgyis a tanár fogja megmondani, hogy érdemes-e elmenned már vizsgázni, vagy még esélytelen, hogy sikerüljön), ha november környékén vizsgáznál, akkor akár már rögtön a fősulis jelentkezéskor is meg lehetne az okleveled februárban.

De mint mondtam, én úgy tudom, hogy kb. az érettségi környékén még be lehet adni ilyen papírokat, amik a plusz pontokhoz kellenek.

2012. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!