Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ismer valaki német nyelven...

Ismer valaki német nyelven éneklő énekesnőket akiket a mai fiatalok is szívesen hallgatnának? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Angolt és németet tanítok egy gimnáziumban. Ma németen az egyik kilencedikes, haladó csoportommal a hallás utáni értéses feladatokat gyakoroltuk, de sajnos a csoport többségének, még aki kilenc éve tanul németet és ötös belőle, annak is meggyűlt a magnós feladattal a baja. Tudom, hogy nem ez a legkönnyebb egy idegen nyelvben, ezért kimondottan sok időt fordítok ennek gyakorlására minden csoportomban. A mai sikertelen feladatmegoldások után diákjaim azzal a kérdéssel fordultak hozzám, hogy ismerek-e német énekeseket. Angolon nincs ilyen probléma, mert mindenki hallgat angol dalokat, de németet még én magam sem ismerek olyat amit szívesen meghallgatna egy mai tizenéves is. Megígértem nekik, hogy utánanézek, de nem jártam sikerrel. Gondolom megkérdezem itt, hátha valaki ismer német énekesnőket. Első sorban énekesnőket keresek, mert a csoport nagy része lány, de férfi énekeseket is szívesen fogadok, mert van két fiú is ebben a csoportban. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

2012. máj. 17. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

YOUTUBE, rengeteget találsz!


Yvonne Catterfeld, én 2007-2008 körül hallgattam a zenéjét, mert akkor érettségiztem németül, sokat tanultam belőle. Szerettem, a németek is szeretik, énekes- és színésznő, nem tudom napjainkban is 'működik-e' még, de akkor nagyon jó volt. :)


Hallgattam még Silbermond-ot is, Juli-t...

Tokio Hotelnek is vannak német zenéi, bár azt soha nem hallgattam, nem az én stílusom volt, de egyik osztálytársam szerette őket, ő is sokat fejlődött érettségi előtt a zenehallgatás miatt.


Még régebbi Nena (99 Luftballons) :)


Napjainkban talán a DSDS (Deutschland sucht den Superstar) felfedezettjei állhatnak az élen, nevet sajnos ne tudok mondani, csak a műsort ismerem, de nem követem nyomon a kandidatokat :)

2012. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A DSDS-ben szinte csak fiúk voltak , lányok nem igazán és mindig fiú nyerte meg :D www.rtl.de-n végig követtem :D
2012. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, nem ismerem a diákjaim zenei ízlését, keresek még folyamatosan én is és a hétfői órán egyszerre az összes találtat felírom a táblára. :)
2012. máj. 17. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A fiúknak esetleg mondhatod a Rammsteint, a DSDS legutóbbi nagy sztárjai Pietro Lombardi és Sarah Engels, de ők főleg angolul énekeltek. Amit én is hallgatok néha(meg főleg a bátyám, az az Oohbooten(pl. az Autobahn című számuk)

De keresgélhetsz youtube-on, google-ban

pl. "die besten deutschen Sänger" címszóra:

[link]

[link]

[link]

stb.

2012. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Én miért vagyok lepontozva??? (1. válaszoló)

Saját tapasztalatot írtam és szerintem nem is hülyeséget!

Nem értem miért jó szórakozás ez egyeseknek... -.-"

2012. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, a holnapi órán majd felírok párat a táblára. Nem pontoztam le senkit, neked, kedves első kimondottan örültem mert Yvonne Catterfeld még nekem is tetszik. :)
2012. máj. 20. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Ich und Ich, Jürgen Drews, Höhner, Culcha Candela (ez kifejezetten mai :P)


Nem énekes nők, de keress rá Youtube-on. Egyébként ha lány osztály akkor jobban be fog jönni nekik egy fiúbanda, mint egy énekesnő! :)


25/N

2012. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!