Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgán...

Angol középfokú nyelvvizsgán hogyan kell tagolni a hivatalos levelet?

Figyelt kérdés
TELC angol B2 nyelvvizsgára készülök, és az a kérdésem, hogy amikor azt kérik, hogy tagoljam a levelet, azt hogyan tegyem? Bekezdésekkel, vagy mint a géppel írt mintafeladatokban látható: sorkihagyással?
2012. máj. 17. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ki kell hagyni egy-egy sort a feladó és a címzett címe, a dátum, a tárgy, a megszólítás, és minden egyes bekezdés után. Az aláírás előtt is kihagysz egy sort.És a bekezdéseket mindig egy kicsit beljebb kezded. :)


Egyébként én is a TELC-nél szereztem középfokú nyelvvizsgát angolból, és levélírásnál nagyon kevés helyet adnak, magával a címzéssel meg eleve betelik a fele hely, és akkor úgy írj egy hosszú levelet szépen tagolva... én úgy csináltam, hogy nagyon kicsi betűkkel írtam, és egy sorba két sort szorítottam egymás fölé. Nem vontak le érte pontot, és minden kifért, szóval csak javasolni tudom.

2012. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!