Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TELC olasz középfokú nyelvvi...

A TELC olasz középfokú nyelvvizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

+ még egy kérdés: a prezentációnál meg van adva 5 téma

azokból én választok vagy megmondják, hogy melyiket kell mondanom?


2012. máj. 20. 19:24
 1/4 anonim válasza:

Bár lehet, velem voltál vizsgázni május 26-án, de a jövőben ide látogató érdeklődők miatt válaszolnék a kérdésre.

Az eredményeken elborzadtam, de mindegy is. Az olvasott szöveg értése feladatban 5 szöveget kell 10 címmel összepárosítani. Mindegyik kis cikk 120 szavas, idő pedig az ezen kívüli négy feladatra összesen másfél óra! Ahhoz pedig, hogy meg tudd érteni a szövegeket, sokszor el kell őket olvasni. Ráadásul egy feladathoz több cím is passzolhat, így baromi nehéz kitalálni, mire gondolhatott a "költő". A második feladatban lévő szövegből feltett kérdésre a válasz kiválasztása is inkább szókincsfüggő, csakúgy, mint az első feladat. A következőben pedig szintén cikkekhez kell párosítani címeket, itt már egyértelműbbek a dolgok.

A nyelvtani részt nem is értem, miért nevezik annak, holott csak kis részben az, javarészt szintén lexikai és szókincsmérő. Az íráskészség (levél) résznél nagyon pontosan és gyorsan kell dolgoznod, mivel 30 perc alatt kell megalkotni egy levelet. Meg kell adni a címet, dátumot, címzettet, tárgyat és a köszöntést, majd a megfelelő záróformulákat. Figyelni kell az irányítási utasításokra (tudod, három szempont), illetve itt a nyelvtanért különösen harapnak. 30 perc borzasztóan kevés, piszkozatot és vázlatot írni nincs idő, a nyelvtant átnézni sem, tehát e típusú feladatra sokat kell gyakorolni!

A hallott szöveg értésénél a kiejtése borzasztóan rossz volt az úrnak és a hölgynek (talán dialektális, nem tudom pontosan), ergo kihallani dolgokat kisebb művészet, de az igaz hamis dolog miatt ha betippeled az igaz válaszokat végig, akkor legalább a fele pontot megkapod a feladatra.

A szóbeli viszont könnyedén vehető, ha készülsz rá. Az öt presentazione téma a felkészüléskor rá van írva a papírra, ezek mindig ugyanazok. Ezek közül te választasz egy tetszőleges témakört. Célszerű a vizsga előtt felkutatni a partneredet, ez mindkettőtöknek sokat segít a megismerkedés, illetve a korrektség miatt is.

E vizsgára tehát azok jelentkezzenek, akik nagy szókinccsel rendelkeznek, illetve begyakorolták rendesen a TELC-es levéltípust, illetve az írásbeli feladattípusokat, mert egyáltalán nem következtethető ki mind egyenes logika alapján. Itt az írásbelihez tartozik a hallgatott szöveg értése feladat is. Egy hátránya a dolognak az, hogy sok írásbeli feladatra kevés időt hagynak.

Mivel nekem csak a szóbelim lett meg, és értetlenül állok néhány dolog előtt, a következő vizsgámat másik vizsgarendszerben teszem le...

2012. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hú, ez tényleg jó nehéz lehetett
2013. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ennél még az "Origo" is könnyebb
2013. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
másodszorra 1 ponttal maradtam le....
2013. márc. 30. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!