Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt már olyan hogy a szüleid...

Volt már olyan hogy a szüleid nem engedték meg hogy azt a nyelvet tanuld amelyiket szeretnéd?

Figyelt kérdés
Ezt pl.gimis korra vagy általános felső tagozat.Ha volt,akkor melyik nyelv volt az ,,illető"?És végül sikerült megtanulnod?Hogyan?

2012. máj. 21. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
az angolt! :D nem akartak h altallanosban 2 nyelvet tanuljak! aztan 3 evet angliban eltem ,szoval megtanultam :D Milyen nyelvet szeretnel elsajatitani?
2012. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
nekem a rendszer nem engedte az angol nyelvet,pedig azt akartam választani4-be.kis iskolába csak a némettanár járt fel,mert az angol nem volt hajlandó.
2012. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Például egy ismerősöm(kb velem egyidős)mondta hogy franciát tanul.Mondtam neki hogy én oroszt,de franciát is fogok.És akkor mondta hogy neki nagyon rá kéne beszélnie az apukáját arra hogy engedje az oroszt.

Egy időbe nekem se mindig örültek az orosznak.Most meg valahogy ellenkezőleg.:)Anya mondta hogy majd mindegy ha ő segít,meg hogy milyen jó lenne ha nagyon jól tudnék oroszul,apa se bánná szerintem,azt mondta hogy kár hogy ő meg senkivel se beszélhet oroszul.Szóval fura változás történt:)

2012. máj. 21. 19:49
 4/12 anonim válasza:
18%

Én sem engedném a fiamnak, hogy oroszt tanuljon. Nem csak abból áll az, hogy milyen vicces dolog beszélni egy nyelvet. Nyilván beszélned kell majd oroszokkal is. Maffiózókba, csalókba, hasonló emberekbe nyilvánvalóan bele fogsz futni. Ha pedig kimész Moszkvába akkor meg izgulhatsz, hogy élve hazajössz.


Én inkább kimennék bármikor Kolumbiába, mint Moszkvába, pedig az se valami biztonságos környék.


Ugyanígy nem hagynám, hogy a gyerekem Román, Szlovák, afgán, kurd és hasonló nyelveket tanuljon hasonló megfontolásból.


Orosz maffiozóba akkor is belefutsz itt Mo-n, ha nem beszéled a nyelvét, hát még ha beszéled is!

2012. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Volt. Általánosban a legjobb barátom az angolt választotta. De én nem választhattam azt, mivel a nővérem németül tanult és inkább tanuljam én is azt!!! Utáltam, mint a sz.rt. Végig azt tanultam általános és középiskolában is, több mint tíz éven át, de nyelvvizsgát sikeresen mégis angolból tettem két év után tavaly nyáron. :D
2012. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)utolsó:Gratulálok a nyelvvizsgához:)
2012. máj. 22. 15:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
a 12:30-as remélem csak viccelődött, mert ha nem akkor egy marha nagy paraszt...
2012. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
19%

7-es. Bírom ezt a liberális világot, hogy mindenki azt csinálja, aki neki tetszik. Aztán ha a gyerekedet betonba öntik, akkor meg sír a szád, hogy ezek a szemét maffiózók. Ott kezdődik a dolog, hogy el kell ezeket kerülni. Valahogy meg kell előzni, hogy kapcsolatot alakíts ki velük.


Az itt élő oroszoknak egy nagyon komoly hányada maffiózó. Sima programozóként, vagy munkásként is összefuthatsz velük. Aztán be lehetsz sz@rva, amikor véletlenül letörölted az e-mailjét, pedig arról volt szó, hogy elmentette.


De annál is rosszabb, ha rossz gazdasági helyzetben munkát ad neked, és muszáj elfogadnod, mert nem tudod fizetni a rezsit. Aztán attól csak lépés a kölcsön, 200%-ra, aztán meg merülhetsz a Dunában. Úgy látom nem igen hallhattál sztorikat az oroszokról.


Arról nem is beszélve, hogy még az "üzletemberek" is kultúrálatlan baromként viselkednek egy-egy tárgyaláskor. Csak meg kell nézni a történelmüket és láthatod, hogy mekkora primitív erőszakos nép. Nem véletlen volt Sztálin a vezérük. Az is szép sztori volt, amikor Sztálingrádban 5 ember kapott egy puskát, és úgy küldték őket rohamra. Aki meg nem akart menni azt hátbalőtték. Európai emberről ugyanezt nehezen tudom elképzelni.


Én nem engedném a gyerekemnek, hogy bármilyen bünőző nyelven tanuljon: orosz, ukrán, szerb. Azt se szeretném, hogy a kedves magyargyülőlő szomszédaink nyelvét tanulja, hogy aztán agyonüssék csak azért mert magyar: román, szlovák.


Cseh, lengyel az oké, mert az két kultúrált, dolgos nép.


Hasznos nyelveket engednék neki: Angol, német, francia, svéd, norvég, koreai, kínai, japán. Olasz, hogy felszedjen egy szép nőt, még akkor is, ha link. :)

2012. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
az első két mondatot olvastam el, aztán azonnal eszembe jutott az a bölcs tény, hogy a jobbikosokkal normális ember nem veszekszik :D viszontnemlátásra!
2012. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
15%
Nem vagyok jobbikos, kedves neoliberális birka. Nem politizálok. Előre gondolkodom, ennyire egyszerű. Meg nyitott szemmel járok a világban.
2012. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!