Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki különösebb idegennyelvi tudás nélkül egy adott nyelven néz mindent, eleinte nem érti, de később megtanulja csak úgy magától?

Figyelt kérdés
Például tudok olyanról hogy régen az emberek emigráltak és valami tök idegen országba menekültek, egy árva szót nem tudtak azon a nyelven ami ott használatos, és mégis megtanulták
2012. máj. 23. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

én így voltam az angollal :D

egyik nyáron gondoltam egyet és kimentem Amerikába xd nyaralás céljával, és ott előbb utóbb megtanultam hellyel közzel a nyelvet

2012. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de hogyan lehetséges ez? hallod hogy dumál mindenki egy tök ismeretlen nyelven??? aztán hogy jösz rá idővel hogy na hát ez a szó ezt jelenti, amaz meg azt... stb
2012. máj. 23. 10:39
 3/7 A kérdező kommentje:
vagy ha elkezdek nézni minden hülyeség sorozatot meg egyszerüen mindent egy bizonyos idegen nyelven, akkor a idővel elkezdem megérteni? ( monyuk filmek )
2012. máj. 23. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:
kb ja, de nekem volt szerencsém olyan amerikaival találkozni, aki tudott németül és kezdetek kezdetén az amerikait átfordította nekem német nyelvre és így össze tudtam kötni az angollal
2012. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hmm

akkor végülis lehetséges hónapok alatt... mert hogy nekem magnóhallgatásra kéne rágyúrni de nagyon... a szavakat meg nyelvtant tudogatom, de amit ismerek szót, még azt sem tudom megérteni ha nem olvasom, hanem hallom... de akkor ha hallás után tanulnám meg jórészt a nyelvet akkor ezzel nem is lenne gond...( ez az elmélet) :D:D

2012. máj. 23. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez csak az én véleményem, úgyhogy úgy olvasd.


Szerintem meg lehet tanulni egy nyelvet csak hallgatással. Csak ez iszonyú lassú dolog. Mondjuk minimum 10 év. (Hacsak nem vagy iszonyatos nyelvzseni.)

Normális módszerrel meg max 3.

És ha megtanultad, akkor is csak a beszéd fog menni, a helyesírásod borzasztó lesz.


Azért, ha élő ember beszél hozzád, és tanítja a nyelvet az egészen más.


De persze nem árt jókorán elkezdeni mindenféle eredeti nyelvű szöveget hallgatni. Csak mellette rendesen is kell tanulni. Ami meg ugyanennyire fontos, hogy helyes kiejtéssel tanuld a szavakat, különben tényleg nem fogod megérteni, ha szólnak hozzád.

2012. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kiskoromban 6 évet éltem Brüsszelben (3-9 évesen). Mivel rá voltam kényszerítve a franciára, mivel általánosba is jártam ott, 9 évesen már-már anyanyelvi szinten tudtam beszélni. Bár hallás után tanulva a helyesírás nagyon nehéz.
2012. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!