Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megtanulok egy idegen...

Ha megtanulok egy idegen nyelvet akkor mindenképp kell valaki aki beszélni fog velem?

Figyelt kérdés
Majd svédre is gondoltam,de abba max.egy levelezőtársam segíthet,aki svéd.És az oroszt kezdtem el tanulni.Annyi orosz zenét hallgatok hogy hozzászokok a nyelvhez,a kiejtést tudom,a hangsúlyt szintén.De beszélni mindenképp kell valakivel?Abba lenne is aki segítsen,de nem mindegy hogy muszáj valakivel beszélni is,vagy elég a nyelvtan,zene ilyesmik.Mert gondolom nem ártana beszélni is.
2012. máj. 23. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, hogy mire akarod használni a nyelvtudásodat. Ha csak meg akarsz érteni dalszövegeket, írott szövegeket, akkor nem feltétlenül szükséges, de ha aktívan használni akarod, akkor igen. mert hiába érted meg a beszédet, hiába tudsz rengeteg szót, amikor meg kell szólalni, megkukulsz.
2012. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy tanulni egyedül tanulnám.Svédet is meg oroszt is.Az orosz szerintem azér menni fog,legfeljebb megkérek valakit hogy segítsen,de csak ha nagyon elakadok.Amúgy igen,szeretném majd aktívan használni a nyelvtudásom:))

Akkor kezdjek el majd valakivel magamtól beszélgetni és kérjem meg hogy beszéljen veleM?És minden nap kellene beszélnem pl oroszul?

2012. máj. 23. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kossuth is megtanult angolul egy könyvből a börtönben, csak amikor használni akarta az életben,s enki sem értette meg :P Viccet félretéve, igen, egy beszélgetőtárs hatalmas kincs, bármilyen nyelven tanulsz. Keress egyet! Skype - lehetőleg anyanyelvit keress!
2012. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!