Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb olasz nyelvvi...

Melyik a legjobb olasz nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Szval amit mindenhol elfogadnak, megbecsült és jó híre van..

Nem az a lényeg, hogy könnyű legyen, hanem elismert!! Általános nyelvvizsga érdekel elsősorban, nem szakmai, és vagy B2(középfok) vagy c1(felsőfok).



2012. máj. 26. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon államilag elismert nyelvvizsgának a BME-set és az Origót (Rigó u.) tekintik.

A többit honosítatni kell..

2012. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És nincs olyan, amit Magyarországon meg külföldön is mindenhol egységesen elfogadnak honosítás meg minden nélkül, szval vmi univerzális:D, mint spanyolból a DELE, amit a cervantes intézet csinál mindenhol a világon, a spanyol nyelv legfőbb szervezete, vagy mint angolból a cambridge, azt is mindenhol elfogadják ha jól tudom..
2012. máj. 28. 12:02
 3/3 aválaszolókirály ***** válasza:

Szia!

Nem egészen jól tudod. A DELE és Cambridge nyelvvizsgát is ugyanúgy honosíttatnod kell, ha felvételi pontszámot szeretnél vele növelni. A bárhol a világon elfogadják azt jelenti, hogy bárhol honosítják(vagyis van olyan ország ahol erre nincs szükség, de nálunk kell). Szóval ezeket is 10ezer forintért honosítani kell, mert nem magyar rendszerű vizsgák. Ilyen olaszból a CILS, ami az egyik legelismertebb olasz nyelvvizsga a világon és itthon a Studio Italia nyelviskola szervezi ilyen vizsgákat. Ezt is honosíttatni kell (ami annyit jelent, hogy fizetsz és kész) és utána kapsz egy "Államilag elismert nyelvvizsga" bizonyítványt. Egyébként én BME középfokúztam olaszból és szerintem nagyon jó, mind ár tekintetében, mind a feladatoktípusát illetően(de pl. a CILS nehezebb viszont elismertebb a munkaadók körében).

2016. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!