Spanyol vagy Olasz?

Figyelt kérdés

Ti melyiket tartjátok hasznosabbak?

Melyik a könnyebb?

Angolt tanulok,németet és franciát nem,nem is fogok.

Ez a kér nyelvből vaciálok.


2012. máj. 28. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a spanyolra szavazok. Bár elfogult vagyok, mert nagyon szeretem a spanyol kultúrát, életfelfogást, mindent. :)

Azt válaszd, amelyiket közelebb érzed magadhoz. Nehézségi szintben szerintem nincs nagy különbség köztük.

2012. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudok dönteni,mint a kettőt szeretem.:)

Ezért kértem a segítségeteket.

de köszönöm a válaszodat!:)

2012. máj. 28. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Én olaszt választottam annó. Mondjuk nálunk spanyolt nem lehetett. De nem bántam meg, mert ha olyan a tanár, és nekünk olyan volt, akkor megtudod csinálni 12.-be a nyelvvizsgát középszinten, anélkül is, hogy járnál külön tanárhoz, ami szerintem elég jó:)
2012. máj. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Az olasz könnyebb
2012. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mind a kettőbe belekezdtem, de az az alapok után az OLASZ lett a befutó, a spanyolt azóta is hanyagolom.

- Az OLASZ könnyebb volt: 6 hónap alatt alapfok, 13 hónap alatt középfok (origo)

- Ha kontinensen kívül vannak terveid, akkor a SPANYOL hasznosabb. Ha nem, akkor az OLASZ. Én a munkám során a svájci, olasz és dél-francia kollégákkal beszélek olaszul. A spanyolt az érintett területekről kevesebben beszélik.

2012. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Én most kezdtem el az olaszt külön tanárral és eddig nagyon tetszik. Régen nekem is a spanyol volt a favorit, de hirtelen olyan sokan tudnak spanyolul a környezetemben (igaz, az a tudnak leginkább egy középfokú tudás, annál nem több), hogy inkább az olaszt választottam. Angolul tudok felsőfokon, tanítom is. Régen németet tanultam ,de azt sosem tudtam nagyon megszeretni, ezért is kellett még egy nyelv az angol mellé, amit szintén felsőfokra szeretnék majd megtanulni. És az olasz mellett döntöttem. Imádom az olasz filmeket, az olasz kultúrát és maga a nyelv is tetszik :)
2012. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olasz lesz az! :)
2012. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!