Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga (többi lennt)?

ECL nyelvvizsga (többi lennt)?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki az ECL írásbeli (középfok)? Arra lennék kíváncsi, hogy van ugye az első 2 feladat szövegértés 45-45 perc ez után jön a levél, ami 2*75 perc- és hogy a levél és az olvasásértés között van szünet? vagy pl. az olvasásértést beszedik és csak utána lehet a levelekhez hozzákezdeni?
2012. máj. 31. 16:26
 1/3 anonim válasza:
A szövegértésre a 2 szövegre van összesen 45 perced, és a 2 levél megírására is összesen 75 perced van.Én is most készülök a nyelvvizsgára, eddig még nem voltam más nyelvből sem. De voltam ECL nyelvi versenyen, ott pl úgy volt hogy megcsináltuk a szövegértést,beadtuk és rögtön osztották az írást. Utána egy kis szünet és hallás értés. Szerintem hasonlón működhet élesben is!
2012. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

én németből készülök. Te?


azt szeretném még kérdezni, hogy az olvasásértésnél milyen feladatok fordulnak elő?

mert az ECL-es könyvben van ugye az olvasásértés 1-2-nél amikor össze kell párosítani rövid szövegeket tartalmilag egyező mondattal, aztán van amikor igaz vagy hamis, ezeket kell meghatározni.Milyen fordulhat még elő?

Te miből készülsz? És a levelet szerinted meg lehet 200 szavas*2=75 perc alatt csinálni?

Sok sikert neked is a készüléshez!

2012. máj. 31. 18:32
 3/3 anonim válasza:
Én angolból készülök a B2-re. Az olvasás értéses feladatokkal énis bajban vagyok..mert nekem is meg van a könyvem, de abban minden tipusra egy fajta van és ennyi. Olvasásnál lehet még szerintem olyan, hogy rövid választ kell adni, igaz hamis is előfordulhat de leggyakoribb amikor ki kell választanod melyik kis szövegrészlet illik a szövegbe. Az írást pedig szerintem simán meg lehet írni, főleg hogy mostmár a júniusi cizsgától szótárt is lehet használni!! sokkal könnyebb! Egy kalappal neked is:)
2012. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!