Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németre vagy az angolra van...

A németre vagy az angolra van nagyobb szükégem az egyetemen?

Figyelt kérdés
A pécsi ÁOK-ra készülök, és szeretném tudni, melyik nyelv segít jobban a tanulásban.

2012. jún. 1. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
SOTE ÁOK-n a diploma feltétele, hogy 2 nyelvvizsga közül az egyik angol kell hogy legyen, nem tudom ez hogy van Pécsen
2012. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A nyelvizsgák már megvannak, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy pl. minden szakirodalmat kiadnak-e magyarul is, vagy van olyan tantárgy, amihez csak idegennyelvű tankönyv van.
2012. jún. 1. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bár én BTK-ra járok, nálunk is min. 2 nyelv jó ismerete az elvárás... a szakirodalmak kiadása általában úgy van, hogy az angolról alapból feltételezik, hogy mindenki tudja, ezért az angol nyelvű szakirodalom lehet akár kötelező is (sőt, nekünk hirdettek meg angol nyelven tartott órákat is, hogy külföldiek is tudjanak rá járni, de senki nem kérdezte meg, hogy mi beszéljük/értjük-e). A többi idegennyelvű szakirodalom kiadása pedig mindig úgy működik, hogy megkérdezik, ki milyen nyelven olvas, és az kapja meg referálásra a szöveget, hogy a többiek is megismerjék. Természetesen minél több nyelven olvasol jól, annál nagyon előnyben vagy, de az én tapasztalatom szerint az angol alapvetőbb még mindig, mint a német. Ja, és nem angol szakra járok... :)
2012. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!