Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyár alatt fel lehet...

Egy nyár alatt fel lehet készülni középfokú angol nyelvvizsgára? Kb. mennyit kell ahhoz naponta tanulnom/foglalkoznom az angollal?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy milyen szintről. A nulláról?

akkor nem. (Esetleg ha a nyarat Angliában töltöd, de szerintem még akkor sem.)


Hiszen hiába tanulnál te mondjuk napi 12 órát, az nem jelenti azt, hogy 12x annyit megtanulsz, mintha csak napi 1 órát foglalkoznál az angollal. A nyelvtanuláshoz idő is kell, hogy a szavak, nyelvtan.. stb. minden rendesen rögzülhessen, hiszen ez lenne a hosszútávú cél.

2012. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nulladikos vagyok gimiben, szóval 9. éve tanulok angolt és elég jó megy :)
2012. jún. 2. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

ja hát akkor meg persze hogy fel lehet.


veszel 1 vagy 2 speciálisan a középfokú nyelvvizsgára felkészítő könyvet, és azokat áttanulmányozod a nyáron.

vagy elmész egy 2-3 hetes tanfolyamra.

Szabadidődben meg olvasol a neten angol nyelvú oldalakat, angol nyelvű videókat nézel, angolokkal chatelsz stb...

2012. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Én elvileg 9 éve tanulom az angolt, gyakorlatilag már 4. éve nem volt semmilyen angol órám a suliban. Nemrég anyám közölte velem, hogy be vagyok fizetve nyelvvizsgára, tanuljak. Suli mellett, 1 hónap alatt felkészültem, úgy, hogy nem igazán vagyok szorgalmas típus.. :D 78%-os lett. Szóval, igen, bőven fel fogsz tudni készülni :D
2012. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Én egy hét alatt "készültem" fel, úgy, hogy előtte egy egész évig nem tanultam angolt semmilyen formában, és a tanulás is abból állt, hogy átnéztem a nyelvtant, írásbelire a feladatokat, és rengeteg feliratos filmet néztem.

A tanfolyam felesleges, de kinek mi jön be.

75% lett.

2012. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintetek egy dyslexiásnak az angol vagy a német nyelv a könnyebb?
2013. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!