Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időráfordítással...

Mennyi időráfordítással érhető el németből, B1 és B2 közötti szintről a középfokú (B2) nyelvvizsgára való sikeres felkészülés?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Időbeni ráfordítást nehéz számolni. Én 3.000 szavas aktív szókincs és a nyelvtan ismeretével indultam el. Ehhez 8 hónap kellett heti 1 magántanárral és napi 1-2 óra tanulással. Ha 1.5 órát veszek és 8 hónapot, akkor 1.5*8*4*7= 336 óra kellett a DER/DIE/DAS-tól a sikeres vizsgát jelző bizonyítvány kipostázásáig. (ORIGÓ)
2012. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ (ment a zöld kéz).

Én nem az alapoktól kezdeném, hanem egy erős B1 szintről szeretnék a B2 nyelvvizsgára felkészülni.

Van valakinek tapasztalata e téren?

2012. jún. 1. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan nem német, de engem idén angol érettségire készitettek (B1) egész évben.Meg is lett az irásbeli 88%, aztán kiváncsiságból elmentem nyelvvizságzni is (B2).És pl. a nyelvvismeret rész a B2-n 10%al jobb lenn mint a B1-es érettségin.És az egész többi feladat is a nyelvvizsgán 85-90% között lett, kivétel a levél, mert a nagyrészét nem tudták elolvasni:D (48%), pedig az ment a legjobban érettségin (100%).A vége 74% lett a nyelvvizsgának.Na evvel most azt akartam neked kisakkozni, hogy nem feltétlenül van nagy különbség B1 és B2 között...Én ezeket néztem át kb:either/neither,join(to),that,what,which stb...
2012. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a B1 szint, de én gimiben németet tanultam, 5-ösre érettségiztem, aztán el is felejtettem mindent és kb. 4 év múlva veselkedtem neki újra. Az első válaszoló által írt 8 hónap tökéletesen fedi a valóságot, még magántanár nélkül is. Nekem legalábbis nem kellett, igaz én a szóbelit valamivel később csináltam mint 8 hónap. Nyelvtant vágd be, aztán tanulj meg amennyi szót csak tudsz, vizsga előtt meg gyakorolj típusfeladatokat. Ja és én a 8 hónap alatt, azért nem foglalkoztam napi szinten órákat vele. Voltak olyan hetek, mikor bele sem néztem. 1-2 hónappal a vizsga előtt kezdtem el nagyon intenzíven tanulni.
2012. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!