Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így sikerülhet majd a francia...

Így sikerülhet majd a francia közép-és felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek kilencedikbe.Kötelező lesz angol mellé a francia.Van egy olyan könyvsorozat franciából hogy ,,Quartier libre" nem tudom ismeri-e valaki.De annak megvan az első 2 kötete(összesev 3ból áll)és annak az elsőjét szeretném nyáron teljesen átvenni.Kilencedik évfolyam alatt a másodikat.Ez a 2 elég lesz középfokú francia nyelvizsgához?Szerintem nagyon jó az a könyv,szóval szerintem elég .De éRdekel mások véleménye is.Illetve,ha a harmadik kötetét is végigvenném mondjuk kilencedik évfolyam utáni nyáron.Az elég lenne felsőfokúhoz?Még pluszba más könyvekkel ha szükséges.Azt mondják hogy nem kell sok középtől felsőig.

2012. jún. 3. 14:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Anyukám franciatanár és tud majd segíteni.
2012. jún. 3. 15:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha anyud francia tanár, nem is értem eddig miért nem ismertette meg veled a franciát, avagy "kicsit" noszogatott volna, hogy úgy beszél hozzád kicsi korod óta stb... :)
2012. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A múlt nyáron is tanultam kicsit.:)nem id tudom miért hagytam abba.
2012. jún. 3. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:
nem ismerem, de 3 könyv biztos kell egy francia nyelvvizsgához középszinten. ajánlom az 1000kérdést és választ , mind a kettő elég jó. És szerintem is, ha édesanyád franciatanár és elég elszánt vagy , akkor nagyon jó dolgod van. beszéljetek francijául :)
2012. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább anyud véleményét kérd ki. Ő fel tudja mérni milyen szinten állsz jelenleg, a könyvetbe belenézve pedig meg tudja állapítani elegendő-e a 2 kötet vagy kell a harmadik is, esetleg egy más típusú könyv, illetve tanárként biztos készített már fel 1-2 ember nyelvvizsgára, tudja mi az elvárás, tud majd tanásod adni neked.

Szerencsés vagy, hogy anyukád nyelvtanár, rengeteg pénz Magyarországon nyelvet tanulni, nyelvvizsgát tenni, felkészülni egyedül piszok nehéz. Irigyellek kicsit :P

Ha összefogtok anyuddal, biztos hamar meglesz a vzsga. Ne kösd dátumhoz a vizsgát, csináld hobbiból, szórakozásból, akkor könnyebben fog menni, majd ha eljutsz a megfelelő szintre, akkor érdemes gondolkodni a vizsgán, a követelményeken, a módszereken, de addig elvárások nélkül foglalkozz csak a nyelvvel, még van időd vizsgázgatni...

(sőt, ha csak jövőre leszel középiskolás, kb idén tölthetted a 14-et, a vizsgát pedig csak 14 éves kortól lehet letenni, szóval időben vagy még bőven :) )

Sok sikert!

2012. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából 15 vagyok.Angolból már van középfokúm:)De megfogadom a tanácsokat:)Köszi.:)
2012. jún. 13. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!