Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a leghatásosabban,...

Hogy lehet a leghatásosabban, és a leggyorsabban angolul tanulni?

Figyelt kérdés

Az alapok már megvannak, még a suliban tanultam, igaz az már 9 éve volt, de nagyon sok szót ismerek, csak a beszéddel és a megértéssel van gond. Írásban sokkal jobban megy. Külföldre szeretnénk költözni, ahova az angol kell. Hogyan tudnám a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban fejleszteni a beszéd ill. halláskészségemet? Itthon vagyok a kisfiammal így a tanfolyam ill. tanár nem megoldható. Itthon szeretnék egyedül tanulni. A férjem már külföldön van, így Vele sem tudok együtt tanulni.

Valami javaslat?

Előre is köszönöm!



2012. jún. 4. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Férjeddel Skype-on sem tudtok ANGOLUL beszélni?

Ha a magántanárnak nem anyagi akadálya van, akkor kereshetnél olyat, aki elmegy házhoz.


Amúgy pedig a hallás utáni szövegértést úgy tudod fejleszteni, hogy minél több angol nyelvű szöveget hallgatsz.


A beszéd fejlesztéséhez szükség van egy másik emberre a kommunikációhoz. Tapasztalat: franciából írásban és hallás utáni szövegértésből B2-es (középfok) szinten vagyok, viszont beszédben csak B1-en (alapfok). Én is magamtól tanultam eddig a franciát, és most tanfolyamot keresek, hogy a beszédet gyakorolhassam.


Üdv,

egy angoltanár

2012. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az is jó lenne, ha a hallottak megértését gyakorolnám. Te hogy tanultad ezt? Tudnál oldalakat mondani?
2012. jún. 4. 12:23
 3/4 anonim válasza:

[link]

--> az én angoltanárom ezt az oldalt ajánlja nekünk a nyárra, rengeteg feladat, hallás utáni értés, igeidők, szókincs bővítése...szerintem próbáld ki

2012. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a beszédet meg a hallást akarod fejleszteni, akkor azokat kell gyakorolni.


Listening feladatokból eleinte olyanok kellenek, amik nem annyira nehezek.


Most így kapásból ez az oldal ugrik be:

[link]


Rendszeresen küldenek cikkeket, amikhez hanganyag és leirat is van. Valszeg a régebbi dolgok is fönn vannak a honlapjukon. Kicsit nézz körbe rajta.


Aztán ha ez már nagyon megy, érdemes angol nyelvű hangoskönyveket hallgatni.

librivox.org


Persze nem árt valami egyszerűbbet keresni az elején, mondjuk olyat, amit magyarul többször is olvastál már.



Én nem hiszem, hogy tesztek töltögetésével a beszéded fejlődne. Egy jó tanár segítségével könnyebb aktivizálni a passzív szókincsedet, de ha az nincs, akkor szerintem tanulj meg Párbeszédeket.

A fenti oldalon ilyeneket is találsz.


Ha mással nem tudsz, gyakorolj magaddal.

Képzeld el, hogy találkozol XY-nak, mit akarsz kérdezni tőle, vagy ő mit kérdez, te mit válaszolsz.


A beszéded csak akkor fog fejlődni, ha BESZÉLSZ.

2012. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!