Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó módszert választok középfok...

Jó módszert választok középfokú szakmai angol nyelvvizsgára való felkészülésre?

Figyelt kérdés

5 hónap múlva lesz a középfokú szakmai angol nyelvvizsgám, ma kezdem a felkészülést. Jelenleg semmilyen szinten sem állok, mindenképp 0-ról kezdem a tanulást. A tervem a következő:


- heti 7 nap, napi minimum 5 óra angol tanulás

- minden nap 30-50db új angol szó tanulása, ezek folyamatos ismétlése

- a nyelvtani dolgokat teljesen az elejéről kezdem, oxford nyelvkönyv szerint haladnék

- főzés, házimunka közben (napi 1-2 óra) angol hanganyagok hallgatása


Jelenleg nem dolgozom, itthon vagyok a kislányommal. Úgy számolom, hogy minden nap fogok tudni foglalkozni minimum 5 órát a nyelvvel.


Szerintetek így sikerülhet?


2012. jún. 4. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

szavak helyett vagy mellett inkább szófordulatokat, gyakraan használt kifejezéseket tanulj meg..persze szavakat is kell, de ha szakmai nyelv, főként annak a szókincsét..

nyelvtan nem nehéz...ha valóban az alapoktól indulsz hamar elérhető a középszint, a neten rengeteg nyelvtani teszt van angolul , annyit kell beirnod googleba "grammer quizzes," és "measure your English level", rengeteg kvízt találsz, mindennap töltögesd ki az adott nyelvtani részhez kapcsolódóan sokat és sokat ez nagyon fontos, mert kell a tesztrutin és a hibáidból tudsz a legtöbbet tanulni...

a legtöbbet úgy tudsz a szavakból tanulni, ha fordítasz, ha szakmai angol nyelvvizsga nyilván van szakmai szöveg, ez tény , minden jelentősebb nyelvtanár a forditást ajánlja ha angolról magyarra fordítod, a szavakat, a stilus sokkal könnyebben megjegyzed, és a helyes nyelvtani mondatformák is "tudat alatt" beépülnek, ha magyarról angolra forditasz, azzal az önkifejezést tudod erősiteni,illetve megint csak a szavakat, és gyakorolni tudod a nyelvtant is (hogyan raksz) össze egy mondatot. A forditás a leghasznosabb!, vannak jó internetes szótárak(jómagam szótár ingyenes) igy gyorsan szótározhatsz vele.., aztán fontos hogy minden nap irj egy

fogalmazást mondjuk este egy A/4est, ezt már csak akkor ha minden nyelvtannal tisztába kerültél, tehát a végefelé, fontos hogy tedd az életed részévé a gondolkodást. a szóbeli részt gyakorold, olyan ismerőssel skypeon aki tud angolul vagy keress majd a sharedtalk.com oldalon...

az angol hanganyagok hallgatása nagyon jó ötlet!. szívesen korrepetállak ingyen neten, levélben, ha gondolod.

2012. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nagyon kedves Tőled! :)

Te mit javasolsz, hogyan kezdjek neki a szókincsem bővítésének?

Van egy könyvem, aminek a címe Best of English - A 3000 leggyakoribb angol szó. Arra gondoltam, hogy első körben megtanulom ezeket a szavakat, ha nagyon belehúzok a legnagyobb részét szerintem letudom 1 hónap alatt. Régebben tanultam angolul, de a tudásom szerintem még az alap fokot sem éri el. :(

2012. jún. 4. 17:02
 3/4 anonim válasza:

Nagyon tudom ajánlani ha a hallásodat is fejleszteni akarod, hogy nézz olyan videókat amik "érdekelnek".Engem például nagyon érdekel a hajfonás és már egy csomó videót megnéztem ezzel kapcsolatban angolul.Nyilván ez csak az adott témában bővíti a szókincsedet de ha szeretsz nagyon valaki külföldi sztárt annak is érdemes nézni interjúit...El se tudod képzelni, hogy ez nekem mennyit segített, hogy olyan témakörökben néztem és még mindig nézek is videókat amik nagyon érdekelnek!Úgyhogy ha van kedved, próbáld ki!:)Mellesleg nekem is 5 hónap múlva lesz a nyelvvizsgám...:)

Sok sikert!

2012. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja és persze, hogy sikerülhet ha elég elszántság van benned!Előző voltam.
2012. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!