Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német középfokú tudás kb,...

Német középfokú tudás kb, nyelvvizsga nélkül. Angol előkészítő, tudás nélkül. Magán tanárhoz járjak a tanévben majd?

Figyelt kérdés
Szeretném befejezni a német nyelvi tanulmányaimat, hogy letehessem végre a nyelvvizsgát. Sajnos az iskolámba, ahová jelentkeztem, meghirdették a nyelvi előkészítőt németből, de nem indították el így betettek angolra. Ami nekem nagyon nehéz nyelv. Tehát most bajban vagyok, hogy be-e fejezzem ezt, vagy koncentráljak az angolra inkább.
2011. jún. 18. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos az a tapasztalat, hogy az iskolában -jelenleg még- nem kapod meg a szükséges felkészítést, ezért ajánlom, hogy magántanárnál tanulj. De nagyon fontos, hogy előtte érdeklődj másoktól, akik oda jártak, milyen eredménnyel tették le a nyelvvizsgát. Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak ebben a vonatkozásban. A német nyelvtanban nagyon sok szabályt kell ismerned, amiknek az alkalmazását be kell gyakorolnod. Ez a nehéz ebben a nyelvben. Könnyű viszont az, hogy ezeknek a szabályoknak az ismerete a továbbiakban megkönnyíti a nyelvhasználatot. Tehát nem mindegy, hogy a tanár belekever ezekbe a dolgokba, vagy kristály-tisztán elmagyarázza, és gyakoroltatja veled, amíg ezeket nem tudod biztonságosan alkalmazni.
2011. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a németet kristály tisztán értem, a nénikém tanított az iskolában 4 évig, és nagyon jól megy.

az angolról hallottam jót-rosszat. szóval nem tudom..

2011. jún. 18. 10:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, az angolhoz nem tudok hozzászólni.
2011. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!