Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ötlet angolul tanulni egy...

Jó ötlet angolul tanulni egy idegeny nyelvet? Vagy legalábbis a nyelvtant, és szókincset.

Figyelt kérdés
tanultatok már így?sikerülhet?hallottam már olyanról,láttam olyat hogy pl.orosz nyelvtan angolul magyarázva,és ami engem inkább érint,hogy svéd angolul.magyar könyvet nem tudok venni,nem nagyon.neten kerestem magyarul lehetőséget,de az meg csak nagyon alapok,vagy én nem találom a többi részét.és az angol hátha jó lenne.amúgy középfokon tudok angolul.kb.középfok és felsőfok között.

2012. jún. 6. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyugodtan lehet.
2012. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Meg lehet tanulni, én is jobban szeretem az angol-német dolgokat, mint a magyart - bár tény, hogy ehhez egy nagyon biztos angol nyelvtudással kell rendelkezni. Ugyanis sokszor a szavakban olyan árnyalatnyi különbségek vannak, amik kettős átfordítás esetén nem jönnek át (pl. sétál, battyog, caplat, kaptat, stb...), vagy hogy egy országra jellemző tipikus hibákat kiszűrd (pl. nálunk ilyen a sok "the" használata).


De ha nyelvtant akarsz tanulni, és a svédet csak alapszinten kezded, akkor ez nem okozhat szerintem problémát.

2012. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. En is igy tanultam svedet. Szerintem jo otlet. Ha jo az angolod akkor biztos nem lesz gond. Az angol es a sved nyelvtanban azert van egy ket hasonlosag es sok a kozos vagy hasonlo szo, mondjuk nem ez volt a kerdes. :-)
2012. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Főleg nyelvtant tanulnék úgy meg szavakat.és igen,kezdő lennék teljesen:)köszi a válaszokat.Tack:)
2012. jún. 6. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem. Az a tuti, amit a saját anyanyelveden olvasol és értesz meg. És még így is félreérthetsz valamit.
2012. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Amennyiben megbízható az angolod, akkor igen. A svéd és az angol ynelvtana valóban sok hasonlóságot mutat, azonban véleményem szerint a némettel többre mész, azzal ugyanis könnyebb megérteni az egyeztetés és ragozás mikéntjét, valamint a főnevek nemének eldöntésében is segítségedre lehet.


Lényegében: persze, hogy jó ötlet.

2012. jún. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!