Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz ötlet úgy belevágni egy...

Rossz ötlet úgy belevágni egy külföldi melóba, ha az ember nem tud angolul, csak annyit, hogy max bemutatkozik, meg nem halna éhen (ugyértem ha bemegy egy boltba tud kérni élelmet)?

Figyelt kérdés

Nah most bővebben a kérdésről..


Lenne értelme kimenni úgy Angliába dolgozni, hogy szinte semmit nem tudok angolul?

Milyen hátrányai lennének ennek a munkahely és a kinti életszempontjából?

Kint él helyesebben mondva kint van már 8 hónapja a nagybátyám és ő is ugy ment ki hogy nem tudott még annyit sem angolul mint én...Ő azt mondja h nem boldogulnék,de nem tudom mennyire hihetek neki..

Nektek esetleg valami tapasztatalat?aki ugy ment ki valahova külföldre h az ott beszélt nyelvet nem beszélte,hogy boldogult?mennyire volt sikeres?

Akárki válaszát várom aki már járt külföldön és akár egy kis tapasztalata is van....

Előre köszi a válaszokat!:-)


2009. febr. 1. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem csináltam ilyesmit, de szerintem hihetsz a nagybátyádnak. Egy példa: elhiszem, hogy tudsz kérni egy kiló kenyeret. De a választ is meg fogod érteni? 10 éve tanulok angolul, most jutottam el arra a szintre, hogy megértem az igazi angol beszédet! Nem a tanáromét, hanem igazi angolokét. Teljesen más kultúra, még akkor is nehéz, ha jól beszéled a nyelvet! Szerintem max akkor vágj bele, ha a nagybátyád mindenben segít neked.
2009. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan munkát vállalsz, ami közben nem kell sokat beszélni, akkor szerintem fenn lehet maradni, de nem biztos, hogy meg is lehet élni. Mosogatás, takarítás, kertészkedés, ilyesmikhez nem kell sokat beszélni, megérteni.

Viszont Angliát elég súlyosan érintette a válság (az angol font gyengébben teljesít talán mint a forint). Ez nem biztos hogy jó neked. Sőt.

2009. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan munkakörbe mész, ahol viszonylag keveset kell kommunikálnod, ahol a vezetői utasításokat kell megértened, akkor menjél ki.

Az egyik ismerősöm fél éve kint van, egy vidámparkban takarít, azt mondta, hogy nagyjából annyit tud, mint mikor kiment.

Ha élelmet akarsz venni, akkor meg a legjobb megoldás a szupermarket, ahol maximum a pénztárnál megkérdezik, hogy :"Kp - e vagy bankkártya?"De ha nyújtod a pénzt / kártyát, nem hiszem, hogy több kérdésük lenne...

:)

Sok szerencsét!

2009. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elvileg egy pékség üzembe tudnék elhelyezkedni,havi 250-300 forintos fizetésért...ott szerintem nincs annyi utasitás ill kommunikácio,hogy ne tudnék boldogulni..vagy nem is tudom.már csak a kezdőtöke hiányzik hozzá!


Azért akarok mindenképpen kimenni,mert ami itthon zajlik az már brutális:S nem tudom érintett-e valakit innen a "suzuki" gyárba levő leépités...nekem faterom ott dolgozott,kirugták és nem talál semmit...anyukám 70.000 ftos fizujából kell megélnünk,mert nem találni semmi munkahelyet:S

2009. febr. 1. 17:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Jah amugy köszi a válaszokat:-)

Várok még további tapasztalatokat ha van...

2009. febr. 1. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én esztergomi vagyok, ismerősömet érintette ez a leépítés, át tudom érezni a helyzeted. Térségünkben most nagyon sokan lettek munkanélküliek. De tudnod kell, hogy az alföldön még szomorúbb a helyzet, még csak elveszteni sincs milyen munkahelyet, mert egyszerűen nincsenek gyárak, semmi lehetőség. Nálunk azért vannak gyárak a környéken, persze most mi dunántúliak is xarban vagyunk :S

Ugyan most páromnak, és nekem is van munkahelyünk /nagy szerencse manapság/, de megfordult a fejünkben a külföldi munka... lassan lehetetlen lesz ebben az országban élni... Ez a magyar valóság!

2009. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled , de amit te akarsz , az nehéz ügy.

Akkor menjél ki nyelvtudás nélkül , ha van valaki , aki intézi a dolgaidat , támogat , állást szerez , hasonlók.

Dolgoztam külföldön , minden munkához kell nyelvtudás .

Gondolj bele ! Ott állsz Londonban , szállás kell , közlekedni kell , munkautasításokat meg kell értened , bankszámla kell ,bérlet kell , időben a munkahelyre kell érni ,a jó vágányon kell a vonatot várni , valahogy be kell menned a kapun ( nem biztos , hogy olyan egyszerű , nyomtatványt kell kitölteni.A munkaszerződést is jó lenne elolvasni , nem csak aláírni stb.....

Hiába vagy csak takarító , tudnod kell melyik konténerbe öntsd a szemetet ,szólnod kell ha elromlik valami , kommunikálnod kell a többiekkel , stb....A munkahelyeden azt várják tőled , hogy elvégezd a munkád , és ne okozz problémákat.

Szóval , ha van aki támogat , akkor talán ....

2015. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!