Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó a nyelvérzékem, de hogy...

Jó a nyelvérzékem, de hogy vágjak bele egy új nyelvbe a nyáron? (17/L) És milyen nyelvet?

Figyelt kérdés

Most fejezem be a 10. osztályt. Nyelvi osztályba járok és nagyon jó is a nyelvérzékem. Angolból középfokúm van, németet tanulok, de az elég gyatrán megy, mivel a tanár nem követel semmit én meg sajnos nem veszem rá magam itthon, nem annyira tetszik a nyelv.


Szeretnék majd sok (vagy legalábbis sok) nyelven beszélni. Angolt sztem egy időre kipipálhatom, abból jövőre majd megye emeltre, némettel meg nem tudom, hogy foglalkozzak-e. Azt mondják, hogy angol+német alap, meg ezen kívül valami más. Angol ugye megvan, de a nyáron szeretnék még egy nyelvet. Németet ajánlatos?:\


Mindegy, nem azt szeretnék:D Franciára gondoltam, vagy nem is tudom... Viszont különtanárhoz nem tudnék járni, így van esélyem? Oldalakról tanulnék+zenék, filmek.

De igazából nem tudom, hogy kezdjek neki.


Szerintem tényleg jó vagyok a nyelvekben és olyan pocsékolásnak érzem, hogy az angolon kívül nem tudok semmit:((



2012. jún. 14. 14:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Angolt tudd le eloszor. Lehet az meg fejleszteni irtad egy kozepfokud van, tudd le azt felsofokra.


Leghasznosabb es a te helyzetedben legegyszerubb szerintem. Egyszerubb,mint tanar nelkul total ismeretlen nyelvet tanulnod

2012. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem inkább lazíts.
2012. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Oké, de nem ezt szeretném. Angolt le tudom tudni viszonylag egyszerűen, nem ez volt a kérdés:\
2012. jún. 14. 15:49
 4/23 anonim ***** válasza:
40%

Akkor itt tartunk:

Az angol felsofokut igy latatlanba kiraztad magadbol, de azt nem tudod eldonteni milyen nyelvet tanulj.


Igy ezt ujragondolva: Teljesen mindegy, 2honap utan ugyis anyanyelvi szinten fogod tudni.

2012. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Németbe érdemes befektetni. Egyébként én francia szuperintenzív tanfolyamra fogok most nyárom menni(100 óra). Jó tapasztalataim vannak.Németet is így tanultam meg egy hónap alatt középfokra szinte 0-ról.Csak jó nyelvérzék és szorgalom kell hozzá.ja és 43 000 ft/ 100 óra.

Persze a tanfolyam csak egy segédeszköz, ami motivál.., a sikerhez te (is) kellesz.

2012. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves 1. és 4., igen NEM tudom eldönteni hogy mit tanuljak, ennek szerintem semmi köze nincs ahhoz, hogy az angolt mennyire tudom.


És lehet hogy nem rázom ki, de a kérdés nagyon nem erről szólt.

2012. jún. 14. 17:57
 7/23 A kérdező kommentje:
#5 köszi:)
2012. jún. 14. 17:58
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismet en.

Ismet azt tudom mondani: Amig egy idegen nyelvet sem sajatitottal el igazan, addig folosleges 6 ujba kezdeni.


Nincsenek egyenes aranyban az eddig elert eredmenyeid es a kituzott cel.

Van egy kozepfoku nyelvizsgad, ami mostmar a diplomahoz mindenkinek kell. Ennyi, es az angolt 8-10 eve tanulod .


Franciarol:

Otthon egyedul, segitseg nelkul merem allitani az emebrek 99%-a csak alapokat tudja elsajatiani. Na most az alapok kb annyit ernek mintha angolul beszelnel Franciakkal(bar lehet meg annyit sem)


Nemetbol mar van elokepzettseged, az persze egyszerubb lenne.


En sok sikert kivanok neked, de a leirt feltetelek mellett uj nyelvnek jelenleg keves ertelme van, bar lehet belatod majd te is.

2012. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Elöszőr is el kell döntened mit akarsz tanulni.


Azt felkeresed google-t és beírod "learn LANGUAGE free" és végignézed az igéretess ajánlatokat (nem állsz meg egy jónak tünőnél). Aztán variálgathatsz tovább ilyen-olyan kulcsszavakkal...mit tudom én: "LANGUAGE grammar" vagy valami. Ha van már egy-kettő, akkor elkezded azokat olvasgatni + nézz gyakran filmeket, zenét hallgass, olvas gyerek meséket, hogy legyen mivel leellenőrizned a tudásodat. Továbba oldalokon, mint "worldreference" "yahoo" megkérdezed azt, ami nem világos.


Amúgy, bármennyire is nem ez a kérdés, de akkor is: angol középfok nem egy nagy durranás és megléte még nem jelenti, hogy közel vagy felsőfokhoz vagy hogy egyáltalán jó vagy belőle. Angolból pont középfok után kezdődnek a nehézségek. Én nem tudhatom, hogy vajon csak jár a szád vagy van mögötte tudás is, meg nem is akarom megkérdőjelezni, de azért lehet jót tenne, ha ezen elgondolkozol egy kicsit, ha ezek után is maradsz álláspontodnál, akkor legyen. Szerintem jó ötlet.


Továbbá, ha némethez nincs kedved, akkor franciához sincs garancia, hogy arra lesz kedved. Előbb találd meg azt a nyelved, ami érdekel. (Ebbe nagyon nem tudunk segíteni) és aztám kezdj neki. Talán nézd végig a hobbijaidat és gondold át, hogy azokhoz melyik nyelv jönne jól. Ha valahogy összekapcsolodik a kettő, akkor az segíteni, hogy több kedved legyen hozzá.

2012. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Amig egy idegen nyelvet sem sajatitottal el igazan, addig folosleges 6 ujba kezdeni."

Nem szeretnék sokba belekezdeni, főleg ha nem fogom rendesen csinálni. Azért nem gondolnám, hogy még egy nyelvet elkezdeni túl sok lenne. Szerintem bírnám.


"Franciarol:

Otthon egyedul, segitseg nelkul merem allitani az emebrek 99%-a csak alapokat tudja elsajatiani."

Nekem pont hogy az alapokkal vannak a problémáim. Nem tudok hogy nekikezdeni. Franciáról semmit nem tudok, de gondoltam ez még hasznos lehet az angol(+német?) mellett és tetszik is a hangzása. Azért mielőtt belevágnék még olvasgatnék róla, vagy hallgatnék valamiket, hogy tudjam. Egyébként boldog lennék, ha az alapokat meg tudnám tanulni:D Onnantól meg vagy továbbfejlesztem valahogy, de inkább tanárhoz mennék. Akkor már több értelmét látnám, mert akkor nyilván eljutottam már odáig, hogy érdekel.



"angol középfok nem egy nagy durranás és megléte még nem jelenti, hogy közel vagy felsőfokhoz vagy hogy egyáltalán jó vagy belőle"

Tudom, nem nagy durranás, meg nem is egy nehéz nyelv, viszont tudom, hogy jó vagyok belőle:D Nem akarok ezzel nagyképűnek tűnni, de ebből igenis jó vagyok. Nyilván tanulnom kell még egy felsőfokra, de nem vagyok tőle mérföldekre.



Azért kérdeztem a nyelvet, hogy mi lenne a hasznos:D Nem szeretnék leragadni ennél az angol témánál, LÉPJÜNK TOVÁBB, ha igazatok lesz majd belátom és visszagondolok erre, habár nem értem, miért lenne ez olyan sok nyelv.


De mondom, erről már nem szeretnék tovább beszélni.

2012. jún. 14. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!