Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OROSZ vagy FRANCIA nyelvet...

OROSZ vagy FRANCIA nyelvet választanátok ANGOL-NÉMET-OLASZ (középfok) mellé?

Figyelt kérdés

A már elsajátított nyelveket a munkám során használom, a partnerek miatt lenne jó vagy a FRANCIA vagy az OROSZ. (2 sok lenne már...)


Melyik lenne könnyebb? Melyiket javasolnátok?


2012. jún. 15. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább oroszt, azt kevesebben beszélik manapság a fiatalabb generációkban, így az többet ér.
2012. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a partnerek nyugatiak,akkor francia.Ha keletiek,akkor orosz.Talán primitíven értelmezem,de sztem mind2 nyelv nagyon hasznos(az oroszra nagy szükség lett,a francia meg attól függetlenül sztem még mindig nagyon hasznos).Szóval ez alapján nem tudnék dönteni.Biztos hogy sok lenne 2?Francia és Orosz együtt kincset érnek.
2012. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg felsőfokot csinálnék egyikből inkább.
2012. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld mancs.


Angolból várom a felsőfok (origo) eredményét, de hasznosabb ha több nyelvet kommunikáció/tárgyalóképes szinten beszélek, mint egyet (kettőt) felsőn.


A FRANCIA és az OROSZ is hasznos lenne, de az eddig tanultak szintentartása is szükséges, így egybe vágnék még bele. Talán az OROSZ hasznosabb, de a FRANCIA könnyebb lenne.


Tényleg várok javaslatokat.

2012. jún. 15. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mind2 megtanulását javasló válaszadó vagyok.:)Amúgy a francia vagy az orosz tetszik jobban?Ha idegen nyelvként nézzük.Legfeljebb döntsd el úgy.Vagy amelyiket hamarabb megtanulhatod.:)De akármelyiket is választod,sok sikert hozzá:))
2012. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyalóképes nyelvtudáson jócskán a felsőfokot értik. Ha társalgóképesre gondoltál, hogy elpötyögsz valamit, nem adnak el, az pedig turistaként rendkívül hasznos, de hogy melyik a jobb, az attól függ, ... erre végül is nincs egy mindenkire, és minden életkörülményre azonosan érvényes szabály.
2012. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minden komment kap zöld mancsot.


Megjegyzés: A tárgyalóképes nyelvtudás azt jelenti, hogy telefonos, netes vagy direkt értekezletek, megbeszélések során képes valaki a menetet lekövetni, megérteni, és reagálni rá, valamint érvelni szükség esetén. NEM szükésges a felsőfok, mert nem a nyelvtani tökéletesség hanem az információ átvételi és megosztási képessége számít. Egy erős középszinttel és domináns személyiséggel ez már biztosítható.


Remélem, lesznek még kommentek. :)

2012. jún. 15. 16:53
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Köszönöm, de nem kevés állásinterjún voltam már, és munkahelyem is akadt néhány, közülük többnél nyelv is kellett, és nem a felsőfokú papír kell, de a hozzá szükséges nyelvtudás nélkül komoly szinten tárgyalni az nem tárgyalás... csak csevegés. Na de ezen kár összeveszni, nyilvánvaló, hogy azt tanuld, ami úgy érzed, hogy neked kell. Az enyém is egy álláspont, az én életemben ezt éreztem / érzem hasznosabbnak.
2012. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a francia jóóóóval könnyebb lesz az olasz után, úgyhogy ha már mindkettő mellett van elég pozitívum, ez azért elég sokat nyom a latba a francia mellett. szerintem :)
2012. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
sztem is francia:)
2012. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!