Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy Olasz könnyebb...

Spanyol vagy Olasz könnyebb francia után?

Figyelt kérdés
Francia után sztem mindkettő könnyebb.Én francia után gondoltam hogy megtanulom mindkettőt,mondjuk középfokú szintre.És külön-külön gondoltam őket.Francia után azt szeretném tanulni,amelyik hiába könnyű francia után,de a másiknál mégis nehezebb.És utána a könnyebbet.Mondok egy példát.SZóval mind2 könnyebb tegyük fel a francia után.És ha mondjuk a spanyol nehezebb mint az olasz,akkor azért kezdeném azzal,mert a francia úgyis megkönnyití,és utána az olasz úgyis könnyebb lesz,mert 2 olyan nyelvet tanultam előtte ami hasonlít rá,de nehezebb.

2012. jún. 15. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A spanyol, de én az olaszt tanulnám.
2012. jún. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont fordítva:D.. jó lehet a spanyol kicsit könnyebb, de nagyjából egyformán könnyű a két nyelv legalábbis a franciához képest és sztem az olasz vmivel jobban hasonlít a franciára, amúgy meg a spanyollal mész többre!(spanyol szakos vagyok olasz minorral)
2012. jún. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg a spanyol közelebb áll kicsit a franciához és ha nagyon különbséget akarunk tenni akkor talán kicsit könnyebb is, mint az olasz sztem, de alapvetően mindkettő a könnyebb nyelvek közé tartozik, középfokra meg lehet tanulni őket 1 év alatt(saját tapasztalat), ahogy az angolt pl, szemben a többi világnyelvvel, mint a francia, német, orosz, arab, kínai, stb.. És mindkettő gyönyörű, bár sztem ebben is kicsit jobb a spanyol és ha az elhelyezkedést nézzük is az a jobb.. (spanyol szakos vagyok olasz minorral)
2012. jún. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsi, az első válaszom sztornó, a második a helyesbítés, mert utána néztem és rájöttem, hogy rosszul írtam:P
2012. jún. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A francia és az olasz szókincsének 89%-a megegyezik, míg a francia-spanyol egyezés 75%-os. Az olasz-spanyol pedig egyébként 82%-os.


Én olasz után/közben kezdtem el a franciát, szerintem nagyon könnyű így, tényleg óriási a hasonlóság a két nyelv között, egyedül a kiejtés az, ami nagyon eltérő.

2015. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!