Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy francia nyelet...

Orosz vagy francia nyelet könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

elsőnek javasolnám a magyart :)

én franciát választanám, mert az kb. olyan nehéz, mint a német

az oroszról nem tudok nyilatkozni, de hát elég jellegzetes a hangzása, meg meg ugye a cirill betűk, de a nyelvtan az nem tudom, milyen

2012. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha tudsz angolul, akkor a franciát. Ha nem tudsz semmilyen idegen nyelvet, akkor talán az oroszt.
2012. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

20:20


"én franciát választanám, mert az kb. olyan nehéz, mint a német"


Sokkal könnyebb a németnél.

2012. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem konnyebb a nemetnel. Mas a nehez benne, de nem konnyebb. Sot szerintem a nemet egy kicsit konnyebb.
2012. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen francia. Az igaz, hogy bonyolult a kiejtése (rá lehet érezni), de egyértelműen könnyebb, mint az orosz. Vannak benne első ránézésre eléggé furcsa szavak, amiket nem lesz olyan könnyű megtanulni, mivel nincs semmi, amihez köthetnéd.

Például a „ma” szó minden nyelvben egy egyszerű szó, a franciában ez így néz ki: aujourd'hui (ozsordüi)

Nem tudok németül, de azt tudom, hogy a francia több igeidőt használ a németnél, szóval ebből a szempontból egy kicsit nehezebb, azonban a franciában nincsenek ilyen esetek szerinti ragozások, mint a németben, bár ott is csak a névelő változik, ha jól tudom.


Orosz... 2×6 eset (egyesszám, többesszám: alany-, tárgy-, birtokos-, részes-, eszközhatározós és elöljárós eset) közül válogathatsz, amit hím-, nő- és semlegesnemű főneveknél mindnek a ragozását meg kell tanulni.


Az orosz tulajdonképpen egy bonyolult szabályokra épülő komplikált rendszer, sok kivétellel. Az eleje gyakorlatilag seggelés: cirill ábécé, főnévragozás, igeragozás, melléknévragozás, névmások ragozása, a ragozás ragozásának a ragozása, stb. (fú, meg az a kisköcsög lágyságjel... nagyon alattomos :D)


Ennek ellenére én szeretem az oroszt, és a franciát is.


Ha pedig hasznosság szerint nézzük, az angol és a német mellett az orosz a leggyakoribb, viszont felsőfokú szinten franciául beszélők nagyon kevesen vannak, így érdemesebb azt tanulni.

Oroszt csak akkor tanulj, ha valamilyen orosszal kapcsolatos céljaid vannak, vagy csak szimplán érdekel. Ennek ellenére persze az is hasznos nyelv, de talán a jelenlegi állás szerint a francia hasznosabb, mivel tanárokon kívül kevesen tudják.

2012. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, az még lemaradt, hogy a francia csak két nemet tartalmaz, a némettel és az orosszal ellentétben.


16/F

2012. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Francia szerintem pont egyszinten van a nemettel. Nem nehezebb, nem konnyebb.


Nemetben a ragozas es a nevelok nehezek, viszont konnyu jol megtanulni irni.


A Franciaban az igeidok (subjunkiv), es az iras, mig beszelni viszonylag konnyen lehet megtanulni.


Egy-ket ev gyakorlas utan mindketto OK.

2012. febr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát nem tudom, én franciát tanulok 3 éve de borzalmas, egyrészt semmi logika nincs a szavak nemét illetően szóval kb az összes létező szó nemét meg kell tanulni, az igeragozás annál is rosszabb mert a 3 csoporton(mind a 6 alakban és semelyiket nem tudod kötni a másikhoz mert abban sincs semmi logika) kívül ott vannak a rendhagyóak amiket külön meg kell tanulni és akkor van még egy kategória ami mondjuk az -er végűekhez tartozna de nem, nem is rendhagyó hanem találd ki. És itt is minden igeidőben teljesen más az igék ragozása sőt egy csomó igének teljesen más a töve mondjuk múlt időben. És a mellékneveket is meg kell tanulni hím/nő nemben sőt van aminek 3 alakja is van meg amikor összehasonlítassz is új alakjait kell ezeknek meg tanulni, szóval egyeltalán nem könnyű. Nem tudom hogy könnyebb e a németnél vagy az orosznál, de ha tehetném akkor már én is németet tanulnék az osztály másik felével mert ők valahogy már sokkal többet megtanultak, ebből gondolom hogy a francia egy kicsit nehezebb a németnél.
2012. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy nézem, az oroszt mindenképpen nehezebb megtanulni, mint a franciát, szóval én a franciát ajánlanám, főleg az orosszal szemben ERŐSEN ajánlom inkább a franciát.
2012. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudok egyetérteni az előtem szólokkal. Én egyértelműen oroszt ajánlok, mivel nagyon sok helyen beszélik+ a legtöbb szláv nyelv megérti. Ezenkívül nem annyira nehéz mint ahogy itt leírják (itt jegyezném meg, hogy oroszul tanulok). A franciáról nem tudok csak annyit mondani amennyit a bátyám mesélt , de az alapján egy nagyon nehéz, szopatós nyelv+ nem is beszélik annyi helyen.
2014. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!