Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szakfordítói iskola...

Német szakfordítói iskola mennyivel ad magasbb szintű tudás a felsőfokú nyelvvizsgánál?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki elvégzi a német szakfordítóit akkor mennyivel fog többet tudni egy sima felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezőnél?

2012. jún. 16. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nagyon durván túl van értékelve a nyelvvizsga.. Attól, mert még valakinek van felsőfokú nyelvvizsgája, még egyáltalán nem biztos, hogy hibátlanul és folyékonyan beszéli.Egy szakfordító legalább C2-es szinten beszéli a nyelvet, össze se lehet hasonlítani egy mezei nyelvvizsgás emberkével. (ezt saját tapasztalatból írom, van felsőfokúm németből, folyékonyan beszélek, de egyáltalán nem magabiztosan, még rendesen lenne mit csiszolnom.)
2012. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
C2-es szintnél nincs is feljebb, az már gyakorlatilag anyanyelvi szint.... nem tudom én kicsit fordítva látom, a szakfordítói van kicsit túlértékelve, beszéltem már német tanárokkal, illetve ültem már szakfordítói képzésen is.. nekem is van egy felsőfokúm, és nem tudok elképzelni olyan szituációt ahol nem tudnék folyékonyan beszélni németül :)
2012. jún. 19. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan magabiztosan beszélgetnél ha esetleg társaságban felmerülne a mai génmanipulációs technikai fejlődés kérdése,vagy hosszasan érvekkel vitatkoznátok a fenntartható fejlődésről,vagy a fejlődő országok gazdasági integrációjáról :D
2012. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
?*
2012. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát garantáltan tudnék kérdezni, folyékonyan. Amúgy ezek a témáék specifikusak, engem kizárólag a nyelvtudás érdekel...

de nekem annyi a dolog, hogy ha tudom magyarul, akkor németül is nyomom a dumát, ha nem tudok semmit a témáról, akkor max kérdezni tudok, nem nagy ügy :)

2012. jún. 20. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!