Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon az angolt vagy...

Magyarországon az angolt vagy a németet beszélik többen?

Figyelt kérdés
Azt mondja mindenki, hogy angolul tudni alap (max. tanítják mindenkinek, de beszélni alig beszéli valaki). Körülöttem alig van olyan, aki normálisan tudna angolul, de németül szinte mindenki tud. A német nincs túlsúlyban az angollal szemben Mo-n?
2009. júl. 5. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ma már többen beszélnek angolul. Kb. 10-15 éve a némettudás még gyakoribb volt valamivel. A te környezeted nyilván kivétel.
2009. júl. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a legtöbben nem beszelnek se angolul, se németül, legfeljebb tanitották nekik. Az imerösök között van több, akinek fölsöfukú nyelvvizsgája van, de alig tud egy értelmes mondatot kinyögni, arról nem is szolva, hogy a nyelvországban meg se értik, amit mond.
2009. júl. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Az angolt több helyen tanítják mint a németet. De a legtöbben nem tanulnak meg rendesen egyetlen nyelvet sem. A nyelvet beszélők között viszont több az angolos.
2009. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Jól mondod, a mai világban az angol felső szintű ismerete már tizenéves korban is alap, ill. annak kellene lennie, és megoszlik a fiatalság, egy része tudja is, egy másik része meg siránkozik. Tudja fene.


Na most elárulom neked a német körüli rejtélyt, nekem ezt anno egy gimi igazgatója mondta, amikor kérdeztem tőle, hogy szegény gyerekeknek miért nem engedik az angolt tanulni aki akarka, és miért erőszakolják rá a németet, hiszen nem sok értelme van, és erre azt mondta, hogy ez is a múlt maradványa méág, egyszerűen nem tud mit tenni a rengeteg német szakos tanmárral, angolosból pedig kevesebb van + kevesebbet tud megfizetni is.


Én is rosszul lennék, ha németet kellene tanulnom, hála isten megúsztam :) Nézzük csak meg hol van a rangsorban? EgyszerŰen nem értem ...

Angol, spanyol, francia .... aztán xxxx, és ez után jöhetne csak sorrendben a német valahol, de hát aztán a gyakorlat, legalábbis itt magyar körülmények között nagyon más.


Azért nem értek veled egyet !!!!

Hogy lenne már túlsúlyban? Angol a mai világban amolyan evidens, na most a német meg inkább egy mondjuk úgy, rossz beidegződés, na nem értem meg bonyolultabb ez, de sztem nem sok értelme van mindent egybe véve németet tanulni. A német fiatalok ugyanúgy nyomatják az angolt, szóval az sem probléma, hogy német nyelvű országokkal hogyan kommunikáljunk. Akkor elég furcsa emberekkel vagy te körülvéve sztem. Nem sváb helyen laksz véletlenül? ...

2009. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem lakom sváb részen, de egyébként én angol szakot végeztem és lehet, hogy csak nekem tűnik úgy, hogy senki sem beszél még szinte alap fokon sem angolul. A németet meg nem tudom megítélni, mert nem beszélem. Szóval én nem azt látom, hogy a legtöbb embernek használható a nyelvtudása. A történethez az is hozzátartozik, hogy nekem a férjem külföldi és bár elvileg szinte mindenki tanul angolt, mégsem tudnak egy szót sem szólni hozzá.
2009. júl. 5. 09:54
 6/12 A kérdező kommentje:
A túlsúly alatt meg azt értem, hogy nem többen beszélik? Mert nekem azt mondják, mikor mondom, hogy itt a férjem, hogy ők németesek, nem tudnak angolul. Lehet, hogy ez csak kibúvó?
2009. júl. 5. 09:55
 7/12 anonim ***** válasza:

a német igenis hasznos nyelv lehet!

Összességben minden nyelv hasznos, amit megtanulsz. Ráadásul a németet sokkal többen beszélik, mint az olaszt, és franciául is kb. 20 millióval beszélnek többen. Európában a német az egyik leghasznosabb nyelv!

2009. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy nem hasznos...
2009. júl. 16. 13:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok németül és angolul is, de németül sokkal jobban.


Szerintem papíron többen beszélnek Magyarországon angolul, de többen tudnak jól németül, mint jól angolul.

2009. júl. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
12:59-es vagyok; én a 9:46-osnak írtam, hogy a német igenis hasznos, mert eléggé lefikázta. ugyanis tudom, hogy szinte minden német beszél angolul, de ha esetleg valaki ott szeretne élni (vagy német nyelvterületen, amit lássunk be, nagyon gazdag vidék /leszámítva a volt NDK területet/) akkor muszáj tudnia németül. ja és a németek nagyon szeretik a magyarokat (ez részben személyes tapasztalat is).
2009. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!