Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban a 'do'-t, mint...

Az angolban a 'do'-t, mint hangsúlyozó szót, a létigéhez is lehet használni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy használatos a többi igéhez: I do say, I did know... de a to be-hez lehet használni? pl. I did be there.

2012. jún. 16. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, mivel nem "do"-t raksz bele, hanem a segédigét (ami persze teknikailag mégis csak a do lesz), ami Present Simple-ben "do", Past Simple-ben "did".


De a létige különleges, nála nem használatos a segédige, maga tölti be annak szerepét, tehát nem tud elkülönülni egy hangsúlyos és egy nem hangsúlyos igeidő.

2012. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ez a do, ami "hangsulyozo", eredetiben a do funkcioige.

de igen/de bizony jelentesben:

I DO want that dress - de (igenis) akarom azt a ruhat

I DID want to tell you - de (igenis) elakartam mondani

you DO look tired - te tenyleg faradtnak latszol.


ez a fajta do tehat funkcioge, vagyis ezaltal nem egeszitheti ki a letiget.


amit te akarsz mondani, "bizonygato" szavakat hasznalhatsz: I really wanted to be there / I so wanted to be there / I swear to GOD that I wanted to be there / I do wanted to be there / igenis ott akartam lenni.

2012. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!