Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellé milyen idegen...

Angol mellé milyen idegen nyelvet érdemes manapság megtanulni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Német, francia, orosz!
2009. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
esetleg spanyol, latin, finn
2009. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ... A németnek leginkább a határ mellett veszed hasznát. Vagy ha oda mész dolgozni és köznyelvet kell használnod a munkád során is. Azonban egyre több szakmában már ott is az angol dominál.


Nem tudom mennyi idős vagy, de ha például egyetemre mész, akkor az angol mellé érdemes egy könnyebb nyelvet választani a németnél, mint pl: spanyol, hogy később könnyebben lehessen középfokú nyelvvizsgád a második választott nyelvből. Sok szakon kimeneti követelmény 2 középfokú nyelvvizsga vagy 1 felsőfokú. Kikötés mindenhol: az egyik angol legyen.

2009. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én angolt és németet tanulok, németből már megvan a középfokú nyelvvizsgám és az előrehozott érettségim is, szerintem az könnyű nyelv. Vannak a nyelvtanában bonyolult dolgok, de megértetni könnyű magadat. Én még spanyolt szeretnék tanulni, minimális szinten tudok beszélni, imádom azt a nyelvet, de nekem nehezebb tanulni a németnél. Én biztos elsősorban a németet tanulnám a helyedben.
2009. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, a német könnyű annak aki mondjuk általános iskolában azt tanulta 8 évig, de aki csak gimnáziumba/középiskolában kezdi el, mert ő csak angolt tanult általánosba, annak nagy kavarodást fog okozni az angol viszonylagos egyszerűsége után, a németben levő ragozások, névelők bemagolása stb... Úgyhogy ez egyén függő. A spanyol, és még pár nyelv ezzel szemben az angolhoz hasonló egyszerűséggel bír.

3. voltam

2009. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!