Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a portugál nyelv? Nehéz?

Milyen a portugál nyelv? Nehéz?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamilyen nyelvet tanulni a német és az angol mellett, és most a portugálon gondolkodom. Hogyan kezdjem el?

2012. jún. 21. 11:57
 1/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Nem különösebben nehéz maga a nyelv, de a kiejtés az nagyon durva. Nem tudom, miért pont ezt választanád, én inkább a spanyolt javasolnám, annak a kiejtése sokkal könnyebb! Ill. angol és német után a holland lenne nagyon könnyű, ill. a francia se lenne utánuk nehéz és még hasznosabb is.

Sok igeidő van, bonyolult az igerendszer, míg a főnév- és melléknévragozás nem bonyolult, ahogy ez általában az újlatin nyelveknél van.

Könyvesboltokban biztosan vannak portugál nyelvkönyvek is, régebben láttam! A címét nem tudom fejből, de hangkazetta is volt hozzá.

Interneten nem tudom, mennyi segítség van ehhez a nyelvhez.


A határozott névelő: hímnemben o, nőnemben a:

o menino - a fiú

a menina - a lány

os meninos - a fiúk

as meninas - a lányok

2012. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
akar a brazil, hisz ugyanaz....de biztos nem könnyű.
2012. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a PORTUGÁL-SPANYOL-OLASZ-FRANCIA kínálatból a portugál tűnt a legnehezebbnek és a francia.


Ha még gondolkodsz, akkor én is a SPANYOL vagy az OLASZ felé terelgetnélek. Én az OLASZT választottam az ANGOL és a NÉMET után és nem bántam meg: Könnyen ragadt, a kiejtése nem kifejezetten nehéz és most sikerült olyan helyen állást klapnom, ahol az olasz a belső nyelv :)

2012. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még meggondolom :)
2012. jún. 24. 21:58
 5/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Mire lennél még kíváncsi?

Nincs bonyolult főnév- és melléknévragozás, mint a németben, ez a része sokkal egyszerűbb, majdnem mint az angol. Csak hímnem és nőnem van, valamint egyes és többes száma a mellékneveknek és a főneveknek. A főnevek nemét a végződés alapján az esetek nagy részében ki lehet következtetni, mert az -a végű főnevek nőneműek, az -o végűek hímneműek. Van néhány -e vagy mássalhangzó végű főnév, ezek nemét meg kell tanulni. Egyéb szabályosságok is akadnak, így pl. a német -ion végződéshez hasonlóan a portugálban is nőneműek az -ão végű főnevek.

Az igeragozás bonyolult. Sok igeidő és sok igerag van, és 3 igeragozási típusba sorolhatók be az igék. Az angolhoz és a némethez hasonlóan van 1-2 múlt idő az előidejűség kifejezésére (mint a németben a plusquamperfekt), jövő időből is van egy előidejű is, és a múlt idejű folyamatos cselekvés kifejezésére is külön múlt idő van (mint az angolban a folyamatos múlt). Van még kötőmód, aminek a használata elsőre elég bonyolultnak tűnik.

A kiejtés nehéz.

A némethez hasonlóan összeolvad sok elöljárószó a határozott névelővel (vö. német zu + dem = zum): de + a = da. pl.: a menina = a lány. Os livros da menina = A lány könyvei.

Sok szó ismerős lesz az angolból, mert a portugálba és az angolba is kerültek latin szavak. Ez könnyebbség a tanulásnál.


A fentiek amúgy lényegében az összes neolatin nyelvről (pl. olasz, spanyol, francia) elmondhatók.


Dióhéjban ennyi.

2012. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!