Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelv után a Francia...

Olasz nyelv után a Francia vagy a Spanyol a lenne a könnyebb?

Figyelt kérdés
Olaszból és Angolból középfok van, most kell új nyelvet választani.
2012. jún. 24. 22:19
 1/5 webnyelv ***** válasza:

Hát ez nagyon jó kérdés, nehéz megmondani.

A spanyol roppant közel áll az olaszhoz, főleg ami a kiejtést és helyesírást illeti, talán túlságosan is, ami miatt már-már össze is keveri az ember. Én legalábbis, és mások is mondták.

Hangtanilag a francia jobban eltér, és a kiejtése jóval nehezebb, mint a spanyolé, viszont a francia nyelvtan szerintem közelebb áll az olaszhoz, mint a spanyol.


Én az olaszt és a franciát nagyjából egyszerre tanultam és nagyon hasonló volt. Később tanultam valamennyi spanyolt, és az valahogy jobban eltért, szerintem. De ez lehet, hogy szubjektív.


Egyébként a francia hasznosabb lenne.

2012. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A FRANCIA tényleg hasznosabb lenne, de egyúttal az tűnik a nehezebbnek is...
2012. jún. 24. 23:33
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha van nyelvérzéked, válaszd a franciát, a spanyolok rettentő gyorsan beszélnek... komolyan
2012. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha van egy kis nyelvérzéke, a spanyolt is meg tudja tanulni úgy, hogy értse a beszédet... egyébként a franciák is hadarnak.


szerintem a francia nem mindenképp hasznosabb a spanyolnál, attól függ, milyen területen akarsz dolgozni, hol szeretnél lakni. + szerintem a spanyol eléggé könnyebb mint a francia, kiejtés, nyelvtan, minden. egyik ismerősöm ráadásul azt mondta, hogy a spanyolnak nagyon hasonlít a logikája a magyarhoz.


bár az igaz, hogy a francia valamennyivel közelebb áll az olaszhoz, én a spanyolt választanám.

2012. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a francia egyáltalán nem nehéz nyelv, a sokak által kaotikusnak tűnő kiejtés valójában nagyon logikus, sokkal inkább szabályos, mint pl. az angol kiejtés.

Olasz után szerintem egyértelműen a francia a könnyebb, a nyelvtan és a szókincs tekintetében is. A spanyolt azért nem ajánlják olasz mellett/után, mert az ember hajlamos összekeverni a hasonló hangkészlet miatt, viszont a franciával ez nem áll fenn.

2015. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!