Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet könnyebb...

Melyik nyelvet könnyebb meg/tanulni: a németet vagy az olaszt?

Figyelt kérdés

Átlagos nyelvi képességű, átlagos szorgalmú gyerek kezdi majd szeptemberben második nyelvként az angol mellett.

Valami objektív -tanártól független- megítélés kellene, mivel a leendő tanárokról semmit nem tudunk. Köszönöm!


2012. márc. 3. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A németet könnyebb, főleg, hogy az angolhoz is hasonlít aránylag.
2012. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Eszerint a 6. legkönnyebben elsajátítható nyelv az olasz, a 10. legnehezebb a német. De tényleg a német nehezebb. De kérdés, hogy merre tanulna tovább. Ha mérnök akar lenni, a németet ajánlanám, viszont olasz után a spanyol jobban menne. Na meg mihez van kedve? Mert a nyelvtanulást nagyon megnehezíti, hogy ha valamit ellenérzéssel csinál, és a németet sokan nem szeretik, mert nem szép nyelv.

2012. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 webnyelv ***** válasza:
100%

Az olasz egyértelműen könnyebb, mint a német. De a németnek is megvan a maga szépsége.

A németben nehéz, hogy a főneveket a névelővel együtt kell megtanulni. Az olaszban a legtöbb esetben kikövetkeztethető a végződésből a főnév neme, a németben ez ritkább eset.

A német szórend eléggé kötött, erre nagyon oda kell figyelni, az olaszban ez kevésbé probléma.


Angol után egyébként én kicsit nehezebben álltam rá az olaszra, mint a németre, mert fura volt, hogy a melléknevet mindig egyeztetni kell a főnévvel, meg maga a nyelv kicsit szokatlan volt egy darabig.

2012. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tényleg könnyebb az olasz. A német elég nehéz nyelv, viszont én sosem értettem azokat, akik azt mondják, h milyen csúnya nyelv. Szerintem nagyon szép.
2012. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az angol után én párhuzamosan kezdtem az olaszt és a németet. Számomra - talán meglepő - de nem a németnél hanem az olasznál láttam több hasonlóságot a szavakban. Sok szónak az első szótagja angolul és olaszul megegyezik, vagy hasonló hozzá.


Olaszból az alap rigó utcai nyelvvizsgát 6 hónap után, a közepet 1 év után szereztem meg.


Németből az alapfokhoz 10 hónap a középhez majdnem két év kellett.


Az olaszban több sikerélményem volt, könnyebb a szabályok betartása is. Én az olaszt választanám ha gyorsabb sikereket szeretnél.

2012. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :o)
2012. márc. 4. 18:29
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a német nehezebb, a nyelvtanból kiindulva :)
2012. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!