Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ! "A szükséges adatokat...

OLASZ! "A szükséges adatokat az e-mail csatolmányában találhatod. " Hogy fejezhetem ezt ki szépen?

Figyelt kérdés
Tu puo trovare i dati nel allegato di questa mail. (?)
2012. jún. 28. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:

I dati richiesti si trovano specificati in allegato.


Elég ennyi. Az "in allegato" már önmagában értelemszerűvé teszi, hogy a JELEN e-mail csatolmányáról van szó, mert ha nem így volna (mondjuk egy előző, vagy egy későbbi e-mail mellékletére akarnál utalni, akkor azt mondanád:


1) Per i dati richiesti vedere l'allegato all'e-mail del...(dátum)...ore....(időpont).

(A "vedere" itt nem tévedés! Többé-kevésbé hivatalos, vagy "céglevelezésben" ez felel meg a magyar "lásd"-nak. Nem ragozzuk.)


2) - I dati richiesti saranno contenuti nell'allegato di un'e-mail da inviarsi successivamente. (Ez is minden értelemben hivatalos/kereskedelmi nyelvezet: "a szükséges adatokat egy - a későbbiekben elküldendő - e-mail fogja tartalmazni. A "da inviarSI" pedig általánosító, személytelen forma - kb. ugyanaz, mint magyarul a "lesz elküldve").

2012. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Örülök, hogy az alapmondatom is helyel-közzel helyes volt, de a Te általad javasoltat használtam! (Mesze van még a Te szinted számomra...:) )


Zöld mancs ment -kár hogy mással nem köszönhetem meg! :)

2012. jún. 29. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon kedves vagy..nem várok én köszönetet sem, de ha már adod, elég köszönet nekem az, hogy használni tudod, amit írok.
2012. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!