Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel lehet magyarázni, hogy...

Webnyelv kérdése:

Mivel lehet magyarázni, hogy a német schön szót hosszú ő-vel kell ejteni?

Figyelt kérdés

Nyújtó h-val jelölik, ha egy magánhangzó hosszú, vagy i esetében ie-vel. A schön-nél ez akkor meg micsoda? Csak mert úgy jobban hangzik?

Pl. a Bruder u-ja is hosszú, de miért? Mert nyílt szótagban van? Ezekről szabályt sose tanultunk.

Ez akkor zavaró, ha az ember nem érzi, hosszú-e a magánhangzó, és a régi helyesírás szerint ß jönne utána. Akkor csak tippelni lehet ss-t kell-e már írni. Én pl. a lässt (lassen) alakkal voltam az előbb így, de megnéztem, és ez pont ss-szel van.



2012. jún. 29. 20:15
 1/4 anonim válasza:
A heleyesírás mindig változik. A schön-t pedig azért kell hosszan ejteni, mert a németek hosszan ejtik. Erre szerintem nincs külön szabály, csak így kell mondani. A németeknél sokszor hosszan kell ejteni a magánhangzókat. Kivéve, ha a szó végén van. Akkor általában elharapják. (pl unsere- ebből annyit lehet érteni, hogy unsr)
2012. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egyik könyvemben találtam egy szabályt:

Hosszan ejtjük a magánhangzót:

- Betűkettőzés esetén: der Aal, der Saal


- Ha utána egy mássalhangzó áll: der Vater, der Bruder, die Schwester, haben, sagen, die Tür,

Esetedben a schön-t is ezért kell hosszan ejteni.


És a nyújtó h, amiről már írtál.


Deutsch Express 1.


Üdv.

2012. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Újra én vagyok.

Most találtam a folytatásban, ez is fontos lhet:


Röviden ejtjük a magánhangzót, ha:

- Dupla mássalhangzó előtt áll: A dupla mássalhangzót sohasem szabad hosszan ejteni, az csupán az előtte álló magánhangzó rövidségét jelöli.

die Mutter, das Zimmer, rövid u, egy t, rövid i, egy m.


Több mássalhangzó előtt: öffnen, die Eltern

A német szavakban a szóhangsúly a tőszótagon van, ez azonban nem minden esetben az első szótag.

2012. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Különösen az utolsó két választ köszönöm, így már érthető!
2012. júl. 6. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!