Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmehet édesanyám emelt...

Elmehet édesanyám emelt szintű érettségizni?

Figyelt kérdés

Anyukámnak (49 éves) van lehetősége bejelentkezni emelt szintű érettségire francia nyelvből? Lehetséges ez? Azzal, ha minden igaz, megkapná a középfokút, ha 60%-os lesz. Ha igen, hol kell bejelentkezni, és mennyibe kerül? Egy középfokú nyelvvizsga manapság egy vagyonba kerül, és mivel én most emelt szintűztem németből 80%-ra, neki is megjött a kedve.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2012. jún. 30. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen, egy középiskolában kell érdeklődni, olyan 10-15000 forint, ha jól tudom.
2012. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Bemegy egy középsuliba és megbeszéli a dolgokat. Én amikor tavaly ezt angolból csináltam rengeteg felnőtt ember volt ott olyan 30-50 es korosztályból is voltak, kb én voltam ott a "kisebbség"
2012. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha már érettségizett akkor az új érettségi is pénzbe kerül, ráadásul a nyelvvizsgát is adó érettségik drágábbak, mint a többi. Lehet, hogy még így is olcsóbb, nem tudom, de az emelt érettségi nehezebb, mint egy B2-es vizsga, szóval csak akkor induljon neki, ha nem a 60%-ra menne B2-n.
2012. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Mehet, itt minden le van írva:

[link]


és a vizsga 22000FT.

2012. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ezt munkahelyen be lehet mutatni, hogy a fizetése növekedjen?
2012. jún. 30. 14:05
 6/8 webnyelv ***** válasza:
47%

Szerintem azzal a trükkel lehetne, hogy beadja a jelentkezését francia szakra valamelyik egyetemre. Nem tudom, a jelentkezés stb. mennyibe kerül. Aztán ha megvan az érettségi, végül nem iratkozik be.


Amennyire én tudom, a középfokú nyelvvizsga könnyebb, mint az emelt szintű érettségi! Nézzetek utána!

2012. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a fizuja nem fog (sajnos) megnövekedni
2015. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgák fajtája válogatja melyik milyen, de az emelt érettségi tud nehezebb lenni mint a nyelvvizsga. Úgyrémlik ha jelentkezik egy egyetem francia szakára, akkor az a jelentkezés is plussz pénz.
2015. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!