Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a " till " és...

Mi a különbség a " till " és az " until " között?

Figyelt kérdés
Használatban értem , kérlek hozzatok fel 1 példát is

2012. jún. 30. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Az until egy tagadó forma. Ugyanazt jelenti, csak az until után nem tagadhatsz, mert az angolban nincs kettős tagadás.


Pl. You can't go out until you've done your homework.


Nem mehetsz el, amíg meg nem csináltad a házi feladatodat. Ugye a magyar mellékmondatban ott a tagadás, de az angolba már nem kell. Sőt helytelen lenne.

2012. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz annyi különbséggel, hogy az until formálisabb.
2012. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, az "until" a formális írásmód, a "'till" pedig a köznapibb. Az egy úgymond rövidített alakja az until-nak.:-)

Mint a because / 'cause például.:-)

2012. jún. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, viszont én úgy tudom, hogy aposztrof-fal és egy l-el írják, tehát így: 'til, persze lehet, hogy úgy is lehet.
2012. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

till az pénztárgépet is jelent:)

a 'til az until rövidítése, de ugyanazt jelenti :)

egyébként nem akartam itt okoskodni, csak szerintem az ilyen apróságokat is tisztázni kell.

2012. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A legtobb valasz nem igaz. Az legfolso igaz, h az until mar egy tagadas, ezert nem is hasznalhatsz utana ujra. Viszont a till az nem. A 'til meg mit tudom en az lehet rovidites, dr a till nem az. Pl. Till i don't do my hw. I can't play.
2015. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag semmi különbség nincs.
2015. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez a Grammarly-blogbejegyzés részletesen elmagyarázza a dolgot: [link]


Kivonatolom magyarul:

- Az until az lényegében -ig.

- A till és az until ugyanazt jelenti.

- A till nem az until rövidítése, hanem régebbi írásmód.

- A 'til írásmód hibás, habár akár költészetben is előfordul. Abból a tévedésből adódik, hogy rövidítés, de ezt igazából semmilyen etimológiai publikáció nem támasztja alá, ezért egy tévedés kezdett el terjedni, már elég régóta.

- Tehát mindkét alkalmazása helyes: "I’ll be busy until 5:30 today." - "I’ll be busy till 5:30 today."

- Az until lényegében mindig alkalmazható.

- A till-lel sem lehet nagyon mellélőni, de hétköznapibb, viszont amikor lényeges, hogy kijöjjön egy szótagszám, akkor ott egy szótag elhagyására tökéletesen alkalmas, irodalmi nyelvben is.

2022. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. febr. 2. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!