Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így jó lenne? Hogy csináljam?

Ez így jó lenne? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy fel kéne frissíteni a német nyelvtudásom. Középfokú nyelvvizsgám van, de gyakorlatilag 4 éve nem voltam rákényszerítve hogy beszéljek/írjak németül, szóval csak hebegnék habognék ha ezt kéne...viszont a munkámhoz fontos lenne, vagyis nagy előnyt jelentene ha tudnék. Külön nyelvtanfolyamra most sem időm, sem pénzem. tehát..


Van-e valami jó ötletetek amiből / amivel itthon önerőből frissíteni, tanulni lehet? Én egyelőre kezdésnek annyira gondoltam, hogy elkezdek németül magyar felirattal filmeket, sorozatokat nézni, mert az angolban szerintem sokat segített..


2012. jún. 30. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdetnek az nagyon jó. Ha nincs is időd nézni, de a tévé közelben szöszmötölsz, akkor is menjen valami német - akár slágerek, akár valamelyik német adó, így állandóan a füledben van, rááll az agyad. Ha van időd, próbálj meg egy-egy párbeszédet a szereplőkkel mondani, oszt amikor már jól megy, vedd le a hangot, és úgy mondd.

Ha van időd, olvass németül. Valami könnyebbel kezdj (akár az angolhoz hasonló könnyített olvasmányokkal, ha létezik ilyesmi németül), aztán hamar ráérzel, mikor nehezíthetsz.

Nem tudom, vannak-é német hangoskönyvek, de ha igen, érdemes levadászni őket.

Ha az "egyedül vagyok, magamban beszélek" kategóriába tartozol, lehet rávenni magad, hogy németül motyorássz. De ha nem, akkor is lehet próbálkozni vele, hogy eszedbe jut valami, és gondolatban németre fordítod. Ezzel az utcán is el lehet szórakozni jártadban-keltedben, sétálva feliratok, egy-egy elcsípett, meglátott mondat németre fordításával.

A lényeg, hogy mindennap foglalkozz vele - minimum fél-egy órát, de ha ráveszed magad, hogy az agyad minél gyakrabban németül forogjon, ugrásszerű eredményt érhetsz el.

Ja, ha létezik német szappanopera, egyre legalább cuppanj rá. Nem a tartalom a fontos, hanem hogy ott a mindennapok beszédjével találkozhatsz. Az egyik legjobb nyelvtanulási forrás a szappanoperák világa.

Sok sikert!

üdv

:)

2012. júl. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. júl. 2. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!