Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ! "Az általad kért...

OLASZ! "Az általad kért adatok a táblázatban vannak! " Hogy fejezem ezt ki olaszul?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

I dati da te richiesti si trovano riassunti nell'apposito prospetto.


A "prospetto" nem csak prospektust jelent: manapság egyre gyakoribb, hogy a "tabella" helyett a "prospetto"-t használjuk, ami mindenféle - céges adatszolgáltatási célú - táblázatot jelent.

Az "apposito" olyan (hasznos, majdhogynem töltelék-) szó, amelyet érdemes megtanulni. A jelentése: megfelelő, kifejezetten az adott célra szolgáló.

Példa:


Se sei interessato a verificare le voci di bilancio, l'apposita cartella é sullo scaffale a destra.

(Ha a költségvetési tételeket szándékozod ellenőrízni ("sei interessato a": ebben az esetben szándékot fejez ki), a MEGFELELŐ dosszié a jobboldali polcon van).

2012. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Végül a "da te richiesti" nélkül használtam a szerkezetet!


Zöld mancs ment!

2012. júl. 2. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jó úgy is! Én csak azért írtam bele, mert az eredeti mondatot így fogalmaztad.


(Cioé perché cosí ERA STATO RICHIESTO. Da chi? Da te.:DDDD)

Na, ez csak tréfa volt ám!

Üdv.

2012. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:)


Azért szedtem ki egy darabkáját, mert azt még magamtól nem tudtam volna megszűlni helyesen. Nehogy abba a tudatba kerüljön a főnököm, hogy erősebb az olaszom, mint amilyen valójában! :)

2012. júl. 2. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!