Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai nyevvizsgára (bgf-es)...

Szakmai nyevvizsgára (bgf-es) ti miből tanultatok? És mennyi időt szántatok a felkészülésre?

Figyelt kérdés
Nekem az általános nyelvvel nincs gondom, csak a szakmai része kéne. Megvettem az 1000 Fragen 1000 Antworten-t, de ez jó sok... Ezeket tényleg tudni kéne mind?
2012. júl. 7. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan spanyolból tettem le, és már jó régen, de ha gondolod megosztom a tapasztalataimat.

Van az iskolának saját nyelvkönyve. Nagyon sz..., és elég nehéz is, de a szóbelin abból kérdeztek. Biztos van németből is nyelvóra (tudom, általában édes kevés a nyelvvizsgához), de azért én beülnék a helyedben, annál is inkább, mert azok a tanárok nyelvvizsgáztatnak. Meg legalább megtudod, miből tanulnak. Az én időmben egyébként úgy csinálták, hogy az iskolai órákat eltrehánykodták, és csináltak mellette fizetőst, délután. Fura, hogy ezt meg lehetett csinálni, mert pl. középiskolában ezért simán kirúgják a tanárt, dehát ez már versenyszféra.

A szóbeli egyébként nem volt olyan vészesen nehéz, az elején elég sokat kérdezgettek általános dolgokat a munkádról, családodról, ilyesmi. Aztán volt pár szakmai kérdés (a tankönyvből), meg a cikk, meg a szituáció. Fura, mert valami 95 %-ot kaptam, pedig nem voltam valami nagy ász, szóval azért ez nem a Rigó utca, elég jól adták a pontokat, így az írásbelit is lehetett elég jól kompenzálni vele. Vannak fenn a neten egyébként régebbi vizsgák.

Összességében a vizsgára pár hónapot tanultam csak, de már előtte 2 évig tanultam a nyelvet. Sok sikert!

2012. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen, hogy válaszoltál, bocsánat, hogy csak most reagálok. Jelenleg is a külkerre járok, nekünk kötelező a nyelvóra, de tényleg elég érdekes a nyelvoktatás... Angol tanárok közül kettőt ismerek, hát..., nem a legjobb tanárok,és akkor mégm finoman fogalmaztam. Némettanárt ismerek egy jó párat, mert fel lehet venni pár tárgyat németül, meg jártam tolmácsos ötb-re is. VAnnak jó tanárok, de én két tanárrról tudnám elmondani, hogy tényleg igazán jó. Én németből most a legjobb csoportba kerültem be, de borzalom az egész, tényleg. Konkrétan semmit nem csinálunk órán... Van könyvünk, hát nem igazán kell forgatni..., kb. kétszer, ha kellett a félévben. Amúmgy ez egész jó könyv, még mikor megvettem átlapoztam az egészet. Uh... most jól kidühöngtem magam, de a német miatt tök csalódott voltam, mert azt tényleg szerettem. Nálunk is van ilyen délutáni fizetős ötb, azt nem tudom, hogy az milyen, még nem volt egy ismerősöm sem. A könyvet mindenképp átnézem, gondolom nem véletlen ez a könyvünk..., remélem hasznos lesz, meg akkor beleolvasgatok csak szerintem az 1000 kérdés, 1000 válaszba, szelektálni minden képp fogok, mert van pár dolog, ami azért szerintem nem túl lényeges, középfokon biztos, hogy nem. Meg remélem azért jószívűek is lesznek :)
2012. júl. 11. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg azért is jó, ha beülsz órára, mert akkor látod, hogy melyik tanár milyen. A vizsga jelentkezéskor van egy olyan kérdés, hogy ki tanított. Ha beírod a gázos tanárokat, akkor nem hozzá osztanak be nyelvvizsgára. A jóindulatút persze nem kell beírni, mert a kutya sem ellenőrzi. Sok sikert!
2012. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. júl. 11. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!