Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg van valakinek kidolgozva...

Meg van valakinek kidolgozva a TELC-es középszintű angol szóbeli témakörei? Vagy fent van ez valahol a neten? Az e-mail cimem:delila93@citromail.hu Nagyon fontos.

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ezt kérdezted, de ha diplomához van szükséged a nyelvvizsgára, akkor szerintem kérdezd meg a sulidban hogy elfogadják e egyáltalán a Telcet. Nálunk a Debreceni Egyetemen tiltólistán van a Telc, és nem kap diplomát akinek Telces nyelvvizsgája van.


Ha nem ahhoz kell, elnézést hogy belekotyogtam!

2009. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem diplomához kell,de azért köszi.
2009. júl. 12. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
1. válaszoló: Miért nem fogadják el? És akkor egyáltalán mi az, amit elfogadnak?
2009. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor viszont tárgytalan, és elnézést hogy nem tudtam édemben segíteni :)


Előző válaszoló! Az én sulim nagyon "kényes" ilyen szempontból, nem csak a TELC-et nem fogadják el de a Trinitit sem, meg még sorolhatnám... alig van néhány nyelviskola amelyiknek a nyelvvizsgáját elfogadják. Első helyen a Dexam áll, ami a Debreceni Egyetemnek a saját nyelviskolája, és szinte mindenki inkább a Dexamot csinálja mert "az a biztos", és azt is "reklámozza" az iskola mindenhol, hogy Dexamon tedd le a nyelvvizsgád...

Sokat azért nem fogadnak el mert gyengének minősítik a nyelviskolát! Pl a Telcet egy időben egy az egyben vizsgálóbizottság elé állították mert annyira magas volt a levizsgázottak aránya, hogy egyértelmű volt hogy "boldog-boldogtalant" átengednek. Azóta már a Telc is emelt a követelményeken így tovább működhet, de az én sulim azóta is beint nekik :) meg sok nyelviskolának is.

Én most másodéves vagyok, van egy csomó olyan csoporttársam aki már megcsinálta középiskolában a középfokút, és köztük nagyon sokaknak van tiltólistás nyelvvizsgája, szidják is a vezetést miatta rendesen, mert nekik most mégegyszer lekell tenni a vizsgát...

2009. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!