Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a hasznosabb? Ha...

Melyik a hasznosabb? Ha magyar felirattal nézek angolul filmet, vagy ha felirat nélkül?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában ha felirat nélkül. Mondjuk ha alig érted mit mondanak, nem biztos, hogy olyan hasznos. Vagy pedig rászánsz sok időt, és nem zavar, hogy az elején alig értesz valamit, akkor hasznos lehet. Ha érdekel, én leírom, hogy hogy néztem az idegen nyelvű filmeket, amikor nyelveket tanultam.

Az elején magyar felirattal néztem. Ilyenkor arra kell törekedni, hogy ne ragadj le ott, hogy csak olvasod a magyar feliratot, hanem inkább próbálj jobban arra figyelni, hogy mit mondanak angolul.

Második lépés: Angol felirattal nézed. Itt is "el lehet veszni" azzal, hogy csak olvasod a feliratot, de ez tulajdonképpen hasznos is lehet. Pontosan látod, hogy mit mondanak, tehát a leírást+kiejtést tudod vele nagyon jól gyakorolni, viszont talán a hallott szöveg értésében így kevésbé fejlődsz. De szerintem nagyon hasznos így nézni.

A harmadik lépés természetesen az, amikor már mindenféle felirat nélkül nézed.

Remélem ez hasznos tanács volt, szerintem nagyon könnyű így nyelvet tanulni.

2012. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az biztos, hogy felirat nélkül jobb, mint magyar felirattal. Én pl. elég jó angolos vagyok, de ha magyar felirattal nézek vmit, egy szót nem tudok az eredeti szövegből visszaidézni, sőt néha úgy emlékszem, mintha magyarul hallottam volna. Annyiból jobb, hogy mindent megértesz, de nyelvtanulás szempontjából nulla. De az a legjobb, ha angol feliratot lehet hozzá szerezni.
2017. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!